Reklama

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 w szkołach średnich powiatu kolbuszowskiego [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wielkimi krokami zbliża się początek roku szkolnego 2022/2023. Uczniowie po przerwie wakacyjnej wrócą do szkół w czwartek (1 września). Jak zaplanowano ten dzień w szkołach ponadpodstawowych w powiecie kolbuszowskim?

W wielu szkołach rozpoczęcie roku rozpoczyna się od udziału w mszy świętej. Taką możliwość będą mieli m.in. wychowankowie Liceum Ogólnokształcącego im. Janka Bytnara w Kolbuszowej oraz Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września 1939 r. w Kolbuszowej. Nabożeństwo zaplanowano o godz. 8 w kolbuszowskiej kolegiacie.

Następnie uczniowie i nauczyciele spotkają się w szkołach. W LO rozpoczęcie roku szkolnego będzie miało miejsce o godz. 9 a w ZST o godz. 9.15. W przypadku tej drugiej placówki uroczysty apel ma się odbyć na dziedzińcu szkolnym. 

Z kolei w Zespole Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Weryni, uroczyste spotkanie z uczniami rozpocznie się o godz. 9 w jadalni lub na zewnątrz budynku - wszystko będzie zależeć od pogody. Wcześniej, o godz. 8.15, doprawiona zostanie msza święta w zabytkowej kaplicy znajdującej się na terenie szkoły. 

Kontynuować naukę w szkołach średnich, na terenie powiatu kolbuszowskiego, zdecydowało się 390 absolwentów szkół podstawowych. 

Do kolbuszowskiego ZST swoje podania złożyło 174 uczniów, z czego 146 do technikum, a 28 do szkoły branżowej. Liczba chętnych pozwoliła na utworzenie łącznie sześciu oddziałów klas pierwszych, z czego pięć w technikum oraz jedną w szkole branżowej.

Zainteresowanych nauką w Liceum Ogólnokształcącego im. Janka Bytnara w Kolbuszowej było 140 uczniów. Młodzież ta będzie uczyć się w czterech oddziałach klas pierwszych.

Natomiast Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. KEN w Weryni wybrało 76 uczniów. Pozwoliło to na uruchomienie dwóch oddziałów na poziomie technikum oraz jednego w szkole branżowej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy