Reklama

Rośnie przestępczość w powiecie kolbuszowskim. Ponad 700 stwierdzonych przestępstw w 2021 roku

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KMP w Szczecinie / gov.pl

Rośnie przestępczość w powiecie kolbuszowskim. Ponad 700 stwierdzonych przestępstw w 2021 roku - Zdjęcie główne

Kolbuszowska policja odnotowała rekord, jeśli chodzi o liczbę stwierdzonych przestępstw w 2021 roku. | foto KMP w Szczecinie / gov.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W 2021 roku kolbuszowska policja stwierdziła ponad 700 przestępstw na terenie naszego powiatu. To znacznie więcej niż w ubiegłym roku. O jakie przestępstwa chodzi? Sprawdzamy.

Nie tylko Wydział Ruchu Drogowego odnotował rekord. Rośnie również liczba przestępstw w powiecie kolbuszowskim. Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego kolbuszowskiej komendy stwierdzili w 2021 roku 761 przestępstw. To aż o 164 więcej w stosunku do ubiegłego roku.

W 240 przypadkach doszło do przestępstw o charakterze kryminalnym (w 2020 r. - 50 więcej), natomiast drogowym - 98 razy (w roku ubiegłym - 2 więcej). 72 przestępstwa określono jako inne. Co do reszty, kolbuszowska policja nie podaje, o jakie przewinienia chodzi.

Nadkomisarz Anna Antkiewicz, zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kolbuszowej, poinformowała, że liczba przestępstw stwierdzonych ogółem wzrosła, ze względu na zakończoną w grudniu ubiegłego roku sprawę wieloczynową o charakterze gospodarczym. Sprawa dotyczyła oszustw, w szczególności wyłudzeń kredytów (ponad 250 czynów). Wieloczynowość można określić jako zbieg przestępstw, w którym każdy czyn rozpatrywany jest osobno i wyczerpuje znamiona czynu zabronionego.

W 2021 roku niejednokrotnie dochodziło do przestępstw internetowych. Pod koniec minionego roku mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego został oszukany metodą na "analityka". Pod pretekstem nauki obsługi platformy do inwestowania on-line mężczyzna zainstalował aplikację antydesk. W konsekwencji współpracy z oszustami stracił kilkadziesiąt tysięcy złotych. Pisaliśmy o tym tutaj: Kolejne oszustwa internetowe w powiecie kolbuszowskim. Mieszkańcy stracili tysiące złotych

Jak oznajmiła przedstawicielka kolbuszowskiej policji, wraz ze spadkiem przestępstw kryminalnych, ich wykrywalność spadła. W latach 2017-2020 wykrywalność utrzymywała się na podobnym poziomie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy