Reklama

Rośliny trzeba chronić przed zimą i mrozem. Uczniowie ZSA-E w Weryni doradzają, jak to zrobić

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Canva

Rośliny trzeba chronić przed zimą i mrozem. Uczniowie ZSA-E w Weryni doradzają, jak to zrobić - Zdjęcie główne

Jak ochronić roślinę przed zimą? | foto Canva

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Zimą zamarznięta ziemia nie pozwala pobierać roślinie dostatecznej ilości wody, a zimny wiatr potęguje efekt chłodu, narażając roślinę na przemarznięcie i przesuszenie. Jest to szczególnie niebezpieczne dla roślin zimozielonych, dlatego należą one do tych roślin, które warto okryć na zimę.

Czym okrywamy? Do ochrony przed mrozem mamy do wyboru kilka różnych materiałów m.in.: agrowłókninę, siatkę cieniującą, słomę, tkaninę jutową, stroisz, korę sosnową czy suche liście.

- Termin zakładania osłon nie jest sztywno określony. Warunkowany jest przebiegiem pogody, którą trzeba obserwować

- wyjaśnia Aleksandra Serafin, uczennica drugiej klasy w Zespole Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni. 

Rośliny zabezpieczamy dopiero wtedy, gdy temperatura na zewnątrz przez kilka dni będzie utrzymywać się poniżej zera, tj. do -5°C, a nie przed nadejściem mrozów. Wierzchnia warstwa ziemi będzie lekko zmarznięta, a większość roślin przejdzie już w okres zimowego spoczynku. Rośliny lekko się zahartują, co korzystnie wpłynie na ich odporność i dopiero wtedy będą potrzebować okrycia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy