Reklama

Rok z wysypem inwestycji

Opublikowano:
Autor:

Rok z wysypem inwestycji - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Porządkowanie gospodarki wodno-ściekowej, remonty dróg gminnych, nowe chodniki i dobudowa oświetlenia – to tylko niektóre z zadań, na które rozdzielili pieniądze cmolascy radni. Samorządowcy przyjęli budżet na 2017 rok. Na co planują wydać ponad 32 mln zł?

Jeszcze przed przyjęciem dokładnie przeanalizowanej przez radnych uchwały budżetowej, Eugeniusz Galek, wójt gminy, zapoznał samorządowców z autopoprawkami wprowadzonymi do prowizorium budżetowego. – Te autopoprawki nie powodują zwiększenia budżetu – zaznaczył szef gminy i dodał: - Regulujemy to zadaniem, które zostało zapisane jako głęboka termomodernizacja zespołu szkolno-basenowego. Na przetargu wyszła dla nas kwota abstrakcyjna, dlatego nie będziemy realizować tego zadania w całości, tylko etapami, korzystając ze środków z budżetu unijnego czy też środków dostępnych na przykład z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Przypomnijmy, że w pierwotnym planie na zadanie pod nazwą głęboka termomodernizacja obiektów szkolno-basenowych (chodziło m.in. o budowę instalacji fotowoltaicznej, przebudowę sieci gazowej, ocieplenie stropu nad basenem czy zamontowanie nowego oświetlenia) gmina zamierzała wydać nieco ponad 4 mln zł brutto. Jednak po otwarciu ofert okazało się, że cena zaproponowana przez potencjalnych wykonawców jest o 400 tys. zł wyższa. Ostatecznie w budżecie na 2017 rok zarezerwowano na ten cel kwotę ponad 2,8 mln zł.

Więcej w 5 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE