Reklama

Rodzice: - Nic nie wiedzieliśmy

Opublikowano: sob, 15 kwi 2017 16:00
Autor:

Rodzice: - Nic nie wiedzieliśmy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Choć samorządowcy nie są do tej pory pewni, czy ich nowa uchwała jest zgodna z prawem, zagłosowali w większości za. Radni zdecydowali na ostatniej nadzwyczajnej sesji (6 kwietnia), że dzieci z szóstych klas szkół podstawowych prowadzonych przez gminę będą kontynuowały naukę w budynku obecnego gimnazjum na osiedlu Podlasek w Majdanie Królewskim. Pomysł nie podoba się rodzicom, którzy otwarcie przyznają, że z taką decyzją się nie godzą.

Na marcowej sesji radni podjęli uchwałę w sprawie dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego. Zgodnie z tą uchwałą dotychczasowe Publiczne Gimnazjum 1 września 2017 roku zostanie włączone do ośmioletniej Publicznej Szkoły Podstawowej w Majdanie Królewskim, a przez dwa przejściowe lata będzie służyć gimnazjalistom z obecnych klas pierwszych i drugich. Taki był plan jeszcze pod koniec marca.

Tymczasem 6  kwietnia  odbyła się sesja nadzwyczajna. Radni przegłosowali nową uchwałę, zgodnie z którą uczniowie obecnych klas szóstych będą kontynuować naukę w budynku gimnazjum w Majdanie. Mowa o dowożeniu do gimnazjum uczniów z pięciu szkół prowadzonych przez gminę: w Majdanie Królewskim, Hucie Komorowskiej, Woli Rusinowskiej, Krzątce i Komorowie. Zmiany, jak mówią zwolennicy pomysłu, podyktowane są głównie oszczędnościami. 
 
Zgodna czy nie? 
O zgodność uchwały z prawem dopytywał Roman Gurdak, radny z Majdanu Królewskiego. -  Czy nie będzie konfliktu tej uchwały z uchwałą, która podejmowaliśmy na ostatniej sesji? Czy uchwała ta była konsultowana z radcą prawnym? Żebyśmy jako rada się nie ośmieszyli - argumentował samorządowiec. Obawy radnego podzielił szef majdańskiej rady. - Też nie wiem, czy uchwała, którą podejmiemy, nie zostanie odrzucona przez wojewodę - powiedział Waldemar Kamiński. - Uważam jednak, że zasadnym jest podjęcie tej uchwały - dodał. 

Roman Gurdak nie ustępował jednak w tym względzie w dalszej części dyskusji. - Dlaczego nie głosowaliśmy nad tą wersją w marcu? Czy coś się zmieniło w przepisach od marca? Ostatnio głosowaliśmy nad uchwałą, która sankcjonowała to, że klasy siódme i ósme zostaną w swoich szkołach - mówił radny.  Odpowiedzi udzieliła mu zastępczyni wójta. - Jeśli chodzi o tę uchwałę, którą podejmujecie państwo dzisiaj, to nie mogłaby ona być podjęta przed ustaleniem sieci szkół. Ta wcześniejsza uchwała ustanowiła sieć szkół na terenie gminy i określiła, że szkoły podstawowe mają być ośmioklasowe - wyjaśniła Janina Wójtowicz, zastępczyni wójta. - Artykuł 205 to jest zupełnie co innego, bo pozwala, aby rada gminy wskazała organowi prowadzącemu szkoły miejsce nauczania klas szóstych w tym przejściowym dwuletnim okresie - dodała. 

Więcej w 15 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (6)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 5 lat temu | ocena +0 / -0

  Niezwykle zatroskany

  Szanowni radni!!! Szkoły maja być 8-klasowe i to w macierzystym budynku!!! Łamiecie prawo/nieudolnie go interpretujecie. Jak w państwie ma być "dobrze", skoro w samorządach takie cuda się dzieją? Co rodziców obchodzą losy budynku gimnazjum? Dlaczego majdańskie dzieci zawsze zyskują, a inne tracą-dowożenie-kpina!!! Dowoźcie swoich urzędników do Rzes... Rozwiń

 • 5 lat temu | ocena +4 / -0

  zatroskany

  W całej tej aferze tak naprawdę PIS zwalił likwidację gimnazjum na samorządy, nic w tej kwestii się nie zmieni ponieważ dzieci dalej będą dowożone do szkół. Gmina i wszelkie Państwowe urzędy myślą o sobie wliczając w to nauczycieli, bo nikt nie myśli o dobru i bezpieczeństwu dzieci które mogły by uczyć się na zasadzie 8 letniej podstawówki w JEDNEJ... Rozwiń

 • 5 lat temu | ocena +2 / -0

  Pq1

  Nawet bocian już nie chce odbudować tam gniazda. Bo ma już dość tych którzy go nie chcą !!!! Zal bo miło było patrzeć na tego bociana a teraz te szkoły. Co tam się dzieje ????

 • 5 lat temu | ocena +5 / -1

  Mm

  Nie sa pewni ze jest niezgodna z prawem?! Przeciez kazdy logicznie myslacy wie, że jest niezgodna z prawem!! Decyzja miala byc podjeta do 31 marca!!! Ale Pan Wójt znów musiał przekret zrobić bo inaczej by nie było! Nie na darmo pcha sie kase w podstawowke w Majdanie i gimnazjum! To co sie w tej gminke dzieje to jedna wielka parodia!!

  • 5 lat temu | ocena +4 / -0

   aa?

   Ta cała rada gminy to jedna wielka PORAŻKA

 • 5 lat temu | ocena +2 / -0

  taczki dla wójta

  dobry początek dla likwidacji szkół w Krzątce Komorowie Hucie i w Woli Rusinowskiej