Reklama

Remont w komendzie PSP w Kolbuszowej zakończony. Nowa dyżurka za pół miliona [ZDJĘCIA]

Opublikowano: śr, 30 mar 2022 13:13
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kolbuszowscy strażacy długo czekali na remont stanowiska kierowania. Inwestycja doczekała się finału. Pochłonęła ona prawie pół miliona złotych. Sprawdzamy, jakie dokładnie prace zostały wykonane i jak to wpłynie na pracę strażaków.

Prace przy modernizacji stanowiska kierowania w Komendzie Powiatowej PSP w Kolbuszowej trwały od początku grudnia ubiegłego roku. Kilka dni temu zostały zakończone. 

Chodzi o miejsce, w którym na co dzień dyżurni odbierają zgłoszenia i z którego m.in. dysponują zastępy PSP i OSP do działań. Jak tłumaczy kolbuszowski komendant, to punkt, który koordynuje wszystkimi działaniami na terenie powiatu kolbuszowskiego.

Nowe niemal wszystko

Od czwartku (24 marca) dyżurni operacyjni kolbuszowskiej komendy pełnią służbę w nowo wyremontowanym i dostosowanym do potrzeb strażaków pomieszczeniu.

Jakie dokładnie prace wykonano? - Nastąpiła całkowita przebudowa - mówi Jacek Nita, komendant kolbuszowskiej PSP.

- Utworzone zostało pomieszczenie socjalne i pokój dla dowódców zmian. Pomieszczenie zostało dostosowane do obecnych warunków - nowe konsole, umeblowanie, nagłośnienie, alarmowanie wewnętrzne. Odnowiona została również serwerownia. Właściwie wszystko zostało przerobione

- powiedział w rozmowie z nami szef kolbuszowskich strażaków.

18 lat czekania na poprawę warunków

Stanowisko kierowania było modernizowane ostatnio w 2003 roku. Strażacy czekali więc na zmiany aż 18 lat. - Odbiegamy całkowicie od standardów. Przez ostatnie lata wszystko uległo zmianie - nowe systemy powiadamiania, konsole. Musimy to zastosować, a przy okazji remontujemy dla lepszych warunków i standardów, nawet sanitarnych, które obowiązują na dzień dzisiejszy. Obecnie oficerowie dyżurni nie mają nawet pomieszczenia kuchennego, jedynie niewielki aneks - mówił w listopadzie ubiegłego roku Jacek Nita i dodał:

- Nowe stanowisko kierowania to znacząco podniesiony komfort pracy dyżurnych. To bardziej efektywne wykorzystanie człowieka w nowych warunkach.

Z kolei w przyszłym roku planowany jest remont całej części budynku Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, czyli miejsca, gdzie na co dzień służbę pełnią wyjazdowi strażacy. Jak poinformował komendant, w tym momencie komenda jest na etapie projektowania i pozyskiwania pieniędzy na ten cel.

Kosztowna inwestycja

Całkowita kwota remontu stanowiska kierowania wyniosła 448 tysięcy złotych, z czego 220 tys. przekazał Podkarpacki Urząd Wojewódzki, 200 tys. Komenda Główna PSP oraz 28 tys. Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej.

Gdzie zadzwonić, kiedy potrzebujesz pomocy

W przypadku wystąpienia pożaru lub innego zagrożenia, gdy niezbędna jest pomoc strażaków, należy zadzwonić pod numer alarmowy 112. Dzwoniąc pod 998, połączenie zostanie automatycznie przekierowane do operatora Centrum Powiadamiania Ratunkowego (112).

Zgłoszenia można również dokonać, dzwoniąc bezpośrednio do powiatowego stanowiska kierowania kolbuszowskiej komendy pod numer 17 227 13 23.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy