Reklama

Reklama

Remont ulicy Handlowej w Kolbuszowej. Radny: Nikt nad tym nie panuje!

Opublikowano: 2 września 2021 18:00
Autor: | Zdjęcie: Joanna Serafin

Remont ulicy Handlowej w Kolbuszowej. Radny: Nikt nad tym nie panuje! - Zdjęcie główne

- Założenia, że w ciągu sześciu miesięcy zostanie zrealizowana ta inwestycja, są założeniami na wyrost, bo nie jesteśmy w stanie przewidzieć jakie po drodze pojawią się niespodzianki - wyjaśnił Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej. | foto Joanna Serafin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ostatnio pogoda nie rozpieszcza, ale prace się nie zatrzymują i ul. Handlowa w Kolbuszowej nabiera nowego wyglądu. Na postęp prac optymistycznie nie patrzy radny miejski. Jego zdaniem wszystko idzie zbyt wolno.

- Jaki jest powód przedłużenia terminu inwestycji na ul. Handlowej? Kto jest inspektorem nadzoru na tej ulicy?

- dopytywał podczas wtorkowej (31 sierpnia) sesji miejskiej radny Józef Fryc.

ZOBACZ TAKŻE: Brak prądu we wrześniu w powiecie kolbuszowskim

Złe oznakowanie?

Zdaniem samorządowca, nie ma tam osoby, która ogarniałaby organizację ruchu na tym odcinku.

- Nikt nad tym nie panuje!

- przyznał radny Józef Fryc. Tłumaczył, że sam sprawdził, jak wygląda sposób oznakowania, remontowanego odcinka.

- Trudno oczekiwać, żeby ruch odbywał się prawidłowo jak jest kompletnie nieprawidłowo oznakowany. Panujący bałagan komunikacyjny w tym miejscu nie odpowiada żadnym warunkom, jakie zapewne zostały ustalone do realizacji tej inwestycji

- nadmienił rajca.

Wyjaśnienia burmistrza

Ten temat postanowił wyjaśnić burmistrz. Zaznaczył, że jest to teren budowy.

- Prace przebiegają pod ruchem (droga nie jest całkowicie zamknięta, przyp. red.). Budowa dróg na terenie miasta zaczyna się od przebudowy istniejącej infrastruktury podziemnej.

Założenia, że w ciągu sześciu miesięcy zostanie zrealizowana ta inwestycja, są założeniami na wyrost, bo nie jesteśmy w stanie przewidzieć jakie po drodze pojawią się niespodzianki

- wyjaśnił Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej.

Dodał, że takie też się pojawiły związane z infrastrukturą podziemną i to sprawiło, że trzeba było poświęcić więcej czasu, niż zakładano w harmonogramie rzeczowo-finansowym. Pogoda nie sprzyja i nie pomaga w przyspieszeniu prac, które jeszcze mają być tam wykonane. Dlatego zaszła konieczność wydłużenia terminu.

Za dwa miesiące

- W poniedziałek (30 sierpnia) odbyła się rada budowy i wykonawca zaznaczył, że prace zostaną zakończone zgodnie z aneksem do umowy

- powiedziała Dorota Borkowska-Lehmann, kierownik referatu Gospodarki Komunalnej Dróg i Transportu w kolbuszowskim urzędzie.

Kierowcy będą mogli swobodnie przejechać przez ul. Handlową pod koniec października.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (5)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 13 dni temu | ocena +2 / -1

  TBG

  W Kolbuszowej przegoniliście już przedsiębiorców, teraz przegonicie firmy remontowe i nikt wam tam nie będzie startował w przetargach. W sumie lifting nic nie pomoże: byliście, jesteście i długo jeszcze będziecie wsią ;D Także mentalnie.

 • 14 dni temu | ocena +1 / -0

  Denis

  A zarząd dróg powiatowych nic nie robi. Kasta i tyle rączka/ rączkę.

  • 14 dni temu | ocena +1 / -0

   ???

   Całe 200 metrów ulicy i już wielkie HALO bo nie można przejść kilka kroków piechotą . Porobiło się teraz ,,wielkie państwo'' i wszędzie samochodem trzeba pod same drzwi .Wiadomo że jest remont i są utrudnienia w ruchu a do pracy wyjechać troszkę wcześniej a nie przeklinać że koparka pracuje na drodze .

   • 13 dni temu | ocena +0 / -0

    odpowiedź dla ???

    pfffff Panu podziekujemy

 • 14 dni temu | ocena +2 / -1

  remont który nigdy się nie skończy

  generalnie to ruch nie ma nic do tego , bo często spiesząc się rano do pracy trzeba czekać az koparka czy coś innego przejedzie, pracownicy robią swoje i tyle , droga maskaryczna , osobówka można coś urwac , nie polecam Kolbuszowej