Reklama

Remont ulicy Handlowej w Kolbuszowej. Radny: Nikt nad tym nie panuje!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Joanna Serafin

Remont ulicy Handlowej w Kolbuszowej. Radny: Nikt nad tym nie panuje! - Zdjęcie główne

- Założenia, że w ciągu sześciu miesięcy zostanie zrealizowana ta inwestycja, są założeniami na wyrost, bo nie jesteśmy w stanie przewidzieć jakie po drodze pojawią się niespodzianki - wyjaśnił Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej. | foto Joanna Serafin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ostatnio pogoda nie rozpieszcza, ale prace się nie zatrzymują i ul. Handlowa w Kolbuszowej nabiera nowego wyglądu. Na postęp prac optymistycznie nie patrzy radny miejski. Jego zdaniem wszystko idzie zbyt wolno.

- Jaki jest powód przedłużenia terminu inwestycji na ul. Handlowej? Kto jest inspektorem nadzoru na tej ulicy?

- dopytywał podczas wtorkowej (31 sierpnia) sesji miejskiej radny Józef Fryc.

Złe oznakowanie?

Zdaniem samorządowca, nie ma tam osoby, która ogarniałaby organizację ruchu na tym odcinku.

- Nikt nad tym nie panuje!

- przyznał radny Józef Fryc. Tłumaczył, że sam sprawdził, jak wygląda sposób oznakowania, remontowanego odcinka.

- Trudno oczekiwać, żeby ruch odbywał się prawidłowo jak jest kompletnie nieprawidłowo oznakowany. Panujący bałagan komunikacyjny w tym miejscu nie odpowiada żadnym warunkom, jakie zapewne zostały ustalone do realizacji tej inwestycji

- nadmienił rajca.

Wyjaśnienia burmistrza

Ten temat postanowił wyjaśnić burmistrz. Zaznaczył, że jest to teren budowy.

- Prace przebiegają pod ruchem (droga nie jest całkowicie zamknięta, przyp. red.). Budowa dróg na terenie miasta zaczyna się od przebudowy istniejącej infrastruktury podziemnej.

Założenia, że w ciągu sześciu miesięcy zostanie zrealizowana ta inwestycja, są założeniami na wyrost, bo nie jesteśmy w stanie przewidzieć jakie po drodze pojawią się niespodzianki

- wyjaśnił Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej.

Dodał, że takie też się pojawiły związane z infrastrukturą podziemną i to sprawiło, że trzeba było poświęcić więcej czasu, niż zakładano w harmonogramie rzeczowo-finansowym. Pogoda nie sprzyja i nie pomaga w przyspieszeniu prac, które jeszcze mają być tam wykonane. Dlatego zaszła konieczność wydłużenia terminu.

Za dwa miesiące

- W poniedziałek (30 sierpnia) odbyła się rada budowy i wykonawca zaznaczył, że prace zostaną zakończone zgodnie z aneksem do umowy

- powiedziała Dorota Borkowska-Lehmann, kierownik referatu Gospodarki Komunalnej Dróg i Transportu w kolbuszowskim urzędzie.

Kierowcy będą mogli swobodnie przejechać przez ul. Handlową pod koniec października.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy