Reklama

Remont skrzyżowania w Cmolasie. Czy będzie w końcu rondo?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: googlemaps

Remont skrzyżowania w Cmolasie. Czy będzie w końcu rondo? - Zdjęcie główne

Problematyczne dla wielu kierowców, szczególnie przyjezdnych, skrzyżowanie obok biblioteki w Cmolasie ma zostać w tym roku przebudowane. Kolorem czerwonym zaznaczyliśmy nowy przebieg drogi relacji Trzęsówka - Cmolas. Znaki "X" pokazują stary (obecny) przebieg drogi. | foto googlemaps

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Skrzyżowanie w Cmolasie obok biblioteki i jego planowana przebudowa się przeciąga. Nie wszystkim podoba się nowy planowany układ dróg, które zaproponował Zarząd Dróg Powiatowych w Kolbuszowej.

Jeszcze w tym roku dla wielu kierowców problematyczne skrzyżowanie dróg powiatowych obok biblioteki w Cmolasie ma zostać przebudowane. We wspomnianym miejscu krzyżują się drogi na Trzęsówkę i na Jogodnik. Prace miały ruszyć. - W dalszym ciągu nic się tam nie dzieje. Będzie to w końcu przebudowane? No i czy będzie rondo, jak wiele osób mówi? - dopytuje nasz Czytelnik. 

Eugeniusz Szczebiwilk, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Kolbuszowej jednoznacznie podkreślił, że żadnego ronda w tym miejscu nie będzie. Nasz rozmóca dodał, że być może prace nad przebudową ruszą jeszcze w tym roku. Nie ma jednak póki co konkretnej daty. 

Pierwszeństwo na skrzyżowaniu w Cmolasie 

Pierwszeństwo mają kierowcy jadący w kierunku Jagodnika, choć na pierwszy rzut oka droga główna prowadzi do Trzęsówki, co może mylić kierowców, szczególnie przyjezdnych. Trakt relacji Cmolas Trzęsówka ma zostać jednak przesunięty i doprowadzony do głównej drogi tak, aby nie było już wątpliwości co do pierwszeństwa przejazdu.  

Rondo w tym miejscu byłoby lepsze 

Wiele osób nie jest zadowolonych z koncepcji przebudowy, którą przedstawił Zarząd Dróg Powiatowych w Kolbuszowej. Co na ten temat mówią radni z gminy Cmolas? 

Ryszard Gaweł, radny z Ostrów Tuszowskich, zaznaczał, że przebudowa skrzyżowania jest zasadna. - Do tej pory zdarzyło się tam kilka wypadków i kolizji skutkujących obrażeniami użytkowników pojazdów jak i sporymi stratami materialnymi. Przy zwiększającym się natężeniu ruchu skrzyżowanie staje się coraz bardziej niebezpieczne ze względu na jego specyficzne ukształtowanie i cieszę się, że zdecydowano się na interwencję w tej sprawie - mówił radny Gaweł.

Samorządowiec proponował zbudowanie w tym miejscu ronda, które wydaje się być najlepszym rozwiązaniem, ale zdecydowano się na inną koncepcję.

- Wydaje się, że proponowana przebudowa zniweluje ryzyko poważnych wypadków, ale z pewnością będzie bardzo krytykowana przez część użytkowników włączających się do ruchu z podporządkowanej drogi. Z rozmów z mieszkańcami wiem, że było wielu zwolenników budowy ronda, ale z żalem stwierdzam, że najprawdopodobniej nie było szerszych konsultacji w tej sprawie

- dodał radny Ryszard Gaweł.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy