Reklama

Rekordowa liczba zgonów w ostatnich tygodniach. Wydłuża się czas na pochówek

Opublikowano: czw, 12 lis 2020 09:22
Autor:

Rekordowa liczba zgonów w ostatnich tygodniach. Wydłuża się czas na pochówek - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Niemal codziennie słyszymy informacje o śmierci kogoś znanego publicznie, umierają też osoby z naszego otoczenia czy rodziny. Twarde dane urzędów stanu cywilnego nie pozostawiają złudzeń. Już 10 tydzień z rzędu liczba wystawionych aktów zgonu jest wyższa niż w poprzednich latach, a ostatnie tygodnie były rekordowe. To sprawia też, że wydłuża się czas na pochówek.

W ciągu ostatnich 10 lat średnio każdego tygodnia umierało w Polsce 7-8 tysięcy osób. Od początku września tego roku jest  to 4-6 tysięcy więcej. Dowodem na to są rejestry stanu cywilnego. Według tych rejestrów w tygodniu od 19 do 25 października zmarło w Polsce 12,2 tys. osób. Tydzień później (okres  26 października do 1 listopada) 14 tys. osób,  co jest rekordem ostatniej dekady. Gdy sięgniemy po szersze dane  obejmujące okres 31 sierpnia – 1 listopada to w ubiegłym roku zmarło w Polsce 68 tys. osób, w tym roku 84 tys. osób, czyli znów o 16 tys. więcej.

Z powodu COVID-19 zmarło w tym czasie ok. 3,7 tys. osób. Oznacza to, że pozostałe 12,3 tysięcy może być tzw. ukrytymi ofiarami epidemii.

Podajemy liczby, ale to są historie ludzi, którzy odchodzą, to są dramaty ich rodzin i bliskich.

Mamy dużo większą liczbę zgonów niż w ubiegłym roku, bo (...)

  CZYTAJ DALEJ »   (przechodzisz z serwisu korsokolbuszowske.pl)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE