Reklama

Rekompensata za utracone dochody z powodu pandemii

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Rekompensata za utracone dochody z powodu pandemii - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wracamy do tematu bonu inwestycyjnego w wysokości ponad 3 mln zł, który gmina Kolbuszowa otrzymała z Funduszu Inwestycji Samorządowych w ramach rekompensaty za utracone dochody z powodu pandemii. Podczas spotkania, które odbyło się w ubiegłym tygodniu ze skarbnikiem Kolbuszowej i kierownikami referatów urzędu miejskiego, burmistrz przekazał informację o otrzymaniu rządowego wsparcia i podziękował pracownikom za zaangażowanie w pozyskiwaniu dotacji.

Przyznane pieniądze mogą być wykorzystane na inwestycje i zakupy inwestycyjne, które poprawią jakość życia lokalnych społeczności, w tym jako wkład własny do projektów finansowanych z udziałem środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej. Na terenie gminy Kolbuszowa realizowane są następujące projekty współfinansowane ze środków unijnych, na które planuje się przeznaczyć otrzymaną dotację:

  • Projekt dot. rewitalizacji miasta Kolbuszowa pn. „„Ograniczenie problemów społecznych i gospodarczych w Gminie Kolbuszowa poprzez nadanie nowych lub przywrócenie funkcji zdegradowanym terenom i obiektom wraz z funkcjonalnym zagospodarowaniem ich otoczenia”.
  • Projekt „Budowa Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej- PKA: Budowa i modernizacja linii kolejowych oraz infrastruktury przystankowej”,
  • Projekt „Poprawa jakości środowiska poprzez rozwój terenów zieleni na obszarze miasta Kolbuszowa”.

Obecnie trwają również przygotowania do złożenia wniosku do Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie o pozyskanie środków finansowych na funkcjonowanie Dziennego Domu Pobytu Seniora przy ul. Narutowicza w Kolbuszowej.

- Przypominamy, że prace przy budowie dziennego domu dla osób starszych rozpoczęły się w maju - dodają przedstawiciele magistratu. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE