Reklama

Rejonizacja przedszkolaków

Opublikowano:
Autor:

Rejonizacja przedszkolaków - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI - Czy jest możliwość stworzenia takiego projektu uchwały, który przypisywałby dziecko do danego przedszkola? - pytał Marek Opaliński. Jak na pomysł radnego zareagowali miejscy urzędnicy?

Swoją propozycję samorządowiec przedstawił na jednej z ostatnich sesji rady miejskiej. - W tej chwili mamy taką sytuację, że w mieście jest problem z naborem dzieci do przedszkoli, ponieważ jest ich nadmiar. Przedszkola wiejskie przyjęłyby te dzieci. Czy jest więc możliwość stworzenia takiego programu, który rejonizowałby przykładowo dziecko z Zarębek, Bukowca czy z innego sołectwa, jeżeli jest w nim przedszkole, do tego rejonu? - zastanawiał się radny, a zarazem sołtys Zarębek.
Są zalety
Zdaniem Marka Opalińskiego takie rozwiązanie przyniosłoby sporo korzyści.- Zapobiegniemy migracji dzieci do innych ośrodków - podkreślił radny. - Druga rzecz jest taka, że w związku z reformą oświaty, która wprowadziła pewne zamieszanie, w tej chwili możemy sobie uregulować to, żeby dzieci z naszych sołectw chodziły do naszych sołectw - argumentował Marek Opaliński. 

Więcej w 19 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE