Reklama

Raniżów. Skargę, którą złożył na wójta przyszły mieszkaniec Woli Raniżowskiej, radni uznali za zasadną. Wójt ma przeprosić

Opublikowano:
Autor:

Raniżów. Skargę, którą złożył na wójta przyszły mieszkaniec Woli Raniżowskiej, radni uznali za zasadną. Wójt ma przeprosić  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Sprawę skargi na wójta gminy Władysława Grądziela radni rozpatrywali podczas ostatniej sesji (24 maja). Radny Mateusz Niemczyk, przewodniczący komisji rewizyjnej, poprosił na początku sesji o wprowadzenie do porządku obrad punktu z projektem uchwały w  tej sprawie. Przeciwko wprowadzeniu skargi do porządku obrad protestował na sesji wójt.

Do wniosku przedstawionego na sesji przez przewodniczącego komisji rewizyjnej odniósł się wójt. - Mam uwagi do tego tematu, ponieważ uważam, że jest to przedwczesne podejmowanie tej uchwały. Wójt nie został zaproszony na komisję rewizyjną w terminie, w którym ta sprawa była omawiana i nie mógł się do tego odnieść merytorycznie - stwierdził wójt Władysław Grądziel.

Jak dodał, na komisję nie został zaproszony także pracownik, w obecności którego odbyła się  rozmowa wójta z panem Wiesławem, który złożył na niego skargę. - Ta sprawa została przedstawiona jednostronnie, dlatego proszę, aby zdjąć ten punkt z obrad - zaapelował włodarz.


Na reakcję ze strony radnego Niemczyka nie trzeba było długo czekać. - Wójt był zaproszony na poprzedniej komisji i zostało to zaprotokołowane - stwierdził samorządowiec Mateusz Niemczyk. Jak dodał, członkowie komisji rewizyjnej zostali poinformowani o tym, że wójt wiedział o skardze, ale nie miał możliwości przyjechać na komisję.


Włodarz Grądziel upierał się jednak nadal przy swoim: - Ale nie został zaproszony - stwierdził.


Następnie odbyło się głosowanie w sprawie wprowadzenia punktu ze skargą do porządku obrad. Decyzją większości (8 osób zagłosowało "za") temat został włączony do porządku obrad.

Treść skargi odczytał na sesji Ryszard Rzeszutek. Następnie głos zabrał Mateusz Niemczyk, przewodniczący komisji rewizyjnej, który odczytał wypracowaną w tej sprawie opinię członków komisji.

- Komisja rewizyjna Rady Gminy Raniżów na posiedzeniu w dniu 21 maja 2018 roku zapoznała się z treścią skargi pana Wiesława, na niestosowne zachowanie wójta gminy Raniżów - poinformował Niemczyk i dodał, że po dokonaniu analizy pisma i wysłuchaniu wyjaśnień pana Wiesława komisja rewizyjna uznała skargę za zasadną. 

- Komisja rewizyjna uznała za zasadną skargę na sposób odnoszenia się do pana Wiesława przez wójta gminy Raniżów, gdyż wójt gminy Raniżów używał w stosunku do pana Wiesława określeń, podniesionym głosem przy swoich pracownikach (...), które nigdy nie powinny padać w relacjach urzędnika z mieszkańcem - odczytał radny Niemczyk i dodał: - Komisja rewizyjna dała wiarę wersji przedstawionej przez pana Wiesława, gdyż radni wielokrotnie byli świadkami, jak wójt gminy Raniżów wypowiadał się w sposób niekulturalny.

 

 


Przypomnijmy
Pisemną skargę na wójta pan Wiesław złożył do przewodniczącego rady gminy Raniżów w kwietniu. Mężczyzna mieszka obecnie w Starym Narcie, w powiecie niżańskim. W Woli Raniżowskiej znajduje się natomiast dom, który jest własnością jego żony, a do którego małżeństwo ma zamiar się wkrótce przeprowadzić.

Dom ten znajduje się w sąsiedztwie szkoły i działki, na której stoi odremontowany budynek świetlicy wiejskiej, nieoddany jeszcze do użytku plac zabaw i z tyłu nieduży, pusty garaż. Początkiem roku pan Wiesław dowiedział się, że gmina planuje wybudować na tej działce także altanę z grillem. Pomysł ten mu się jednak nie spodobał. Dlatego postanowił interweniować w urzędzie gminy. Rozmowa, którą przeprowadził wtedy z wójtem dała początek konfliktu. 

 

Więcej w aktualnym numerze Korso. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE