Reklama

Reklama

Raniżów. Radny Sławomir Spaczyński odnosi się do zarzutów wójta Władysława Grądziela

Opublikowano: sob, 20 sty 2018 07:52
Autor:

Raniżów. Radny Sławomir Spaczyński odnosi się do zarzutów wójta Władysława Grądziela - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wracamy do tematu zarzutów, które wójt gminy Raniżów skierował na ostatniej sesji wobec radnego Sławomira Spaczyńskiego. Radny z Mazurów zabiera głos w sprawie oskarżeń wójta. Ten z kolei czeka na działania, które podejmie rada gminy.

Reklama

Przypomnijmy, że włodarz gminy Władysław Grądziel zarzucił radnemu z Mazurów m.in. uszczuplanie dochodów budżetu gminy poprzez niepłacenie gminie za wynajem mieszkań znajdujących się w ośrodku zdrowia w Mazurach. Wójt zawnioskował też o wyłączenie radnego od udziału w głosowaniu. Co dalej?

To nieprawda
O komentarz w sprawie poruszonej przez wójta, poprosiliśmy Sławomira Spaczyńskiego, radnego z Mazurów.  Jak wyjaśnia samorządowiec, tytuł prawny do lokalu znajdującego się w Wiejskim Ośrodku Zdrowia w Mazurach uzyskał w 2004 r. - Wtedy był to pustostan, który przez cztery lata nie był zamieszkiwany - powiedział nam radny Sławomir Spaczyński. Dodał, że w budynku ośrodka zdrowia wynajmuje dwa mieszkania, których łączna powierzchnia to około 80 mkw. - Jedno z mieszkań zostało przez nas wyremontowane zaraz po tym, jak się do niego wprowadziliśmy. Wymieniliśmy w nim okna, podłogi, częściowo wymieniliśmy instalację wodną i elektryczną - wyjaśnił. Dodał, że drugie z wynajmowanych przez niego mieszkań, w obecnym stanie, nie nadaje się do zamieszkiwania. - Z uwagi na to, że był to lokal użytkowy, to znaczy kiedyś znajdował się w nim gabinet dentystyczny. To mieszkanie jest pozbawione chociażby dostępu do wody w kuchni - stwierdził samorządowiec i dodał: - Mieliśmy zamiar także je wyremontować, ale to teraz jest bardzo wątpliwe.

Samorządowiec Spaczyński odniósł się także do słów wójta, który stwierdził, że drugie z wynajmowanych przez radnego mieszkań nie jest ogrzewane. - Nieprawdą jest, że drugie z mieszkań jest nieogrzewane. System ogrzewania obejmuje cały budynek ośrodka zdrowia, a same koszty ogrzewania są częścią opłat, które ponoszę - wyjaśnił radny. - Czynsz, który płacę z tytułu wynajmu mieszkań, wynosi nieco ponad 600 zł - przyznał.

Więcej w 3 numerze Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 4 lata temu | ocena +0 / -0

    Wolan z zielonki i Mazur

    Slawomirku o co chodzi z tymi samochodami sciaganymi z Hameryki?

  • 4 lata temu | ocena +0 / -0

    mazur

    Wstyd Wladek!!!! Znowu strzeliles sobie w kolano. Jak nie masz merytorycznych argumentow to sie nie kompromituj Architekcie Gradziel. Wstyd, wstyd, wstyd. Slawek Spaczynski wyremintowal placi czynsz i dba o budynek. przez 3 lata wszystko bylo ok a jak Ci niechciał dac podwyzki to szukasz hakow?? Pilnoj swojego ogródka bo ćwierkają wrobelki ze masz za uszami nie mało.