Reklama

RANIŻÓW. Policyjny pościg za rowerzystą

Opublikowano:
Autor:

RANIŻÓW. Policyjny pościg za rowerzystą  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kolbuszowscy policjanci zatrzymali 50-letniego rowerzystę, który jechał po chodniku bez wymaganego przepisami oświetlenia. Na widok radiowozu, kierowca jednośladu zaczął uciekać.

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek (18 listopada) około godz. 18. Mundurowi zauważyli rowerzystę jadącego chodnikiem przy ul. Grunwaldzkiej w Raniżowie.

- Mężczyzna pomimo panującego zmroku nie posiadał żadnego oświetlenia. Funkcjonariusze polecili mu, aby się zatrzymał - mówi Jolanta Skubisz-Tęcza, rzecznik kolbuszowskiej policji.

Rowerzysta zaczął wtedy uciekać przed radiowozem. Po przejechaniu kilkuset metrów porzucił rower i ucieczkę kontynuował pieszo. Ostatecznie trafił w ręce policjantów. 50-letni mieszkaniec gminy Raniżów miał w organizmie 1,7 promila alkoholu.

- Policjanci przypominają, że właściwe oświetlenie roweru nie tylko stanowi obowiązek, ale przede wszystkim gwarantuje widoczność i bezpieczeństwo. Zgodnie z obowiązującymi przepisami rowerzysta powinien zadbać o właściwe oświetlenie z przodu - co najmniej jedno światło barwy białej lub żółtej selektywnej oraz z tyłu - co najmniej w jedno światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz co najmniej w jedno światło pozycyjne barwy czerwonej - mówi oficer prasowy. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE