Wieś oraz centrum Raniżowa przecina droga wojewódzka biegnąca w kierunku Sokołowa Małopolskiego. Wzmożony ruch na wojewódzkiej często daje się we znaki mieszkańcom. Czy jest szansa na wyprowadzenie ciężkich samochodów z Raniżowa?
Ewa Draus, wicemarszałek województwa podkarpackiego, wyjaśnia, że w ramach poprawy bezpieczeństwa i poprawy jakości życia mieszkańców Podkarpacia należy wyprowadzić ruch tranzytowy na obwodnice.
- Jednak będą one realizowane w ramach sygnalizowanych potrzeb popartych analizami wzrostu natężenia ruchu na drogach wojewódzkich
- zaznacza wicemarszałek.
Samorząd wojewódzki monitoruje sytuację
W ramach tego typu zadań znalazła się "Budowa obwodnicy m. Raniżów DW 875". Nie oznacza to jednak, że samorząd wojewódzki przystąpi do jej realizacji. Jedynie wskazuje na monitorowanie sytuacji na sieci dróg wojewódzkich.- Ta inwestycja jako jedno z wielu zadań obwodnicowych w województwie zostało zgłoszone do PSRT, aby umożliwić jej ewentualne finansowanie w ramach środków europejskich 2021 – 2027 - wyjaśnia Ewa Draus.
- Samorząd tym samym uzyska możliwość pozyskania pieniędzy na ewentualną realizację tej inwestycji. Z uwagi na bardzo dużą liczbę potrzeb sieci dróg wojewódzkich występuje potrzeba różnicowania źródeł finansowania zadań drogowych
- dodaje wicemarszałek.
Mała obwodnica ponownie na tapecie
Temat obwodnicy Raniżowa pojawił się jeszcze w 2019 roku. O sprawę dopytywał wówczas Karol Ozga, radny z Raniżowa. - Mam taką prośbę do pana wójta, aby odpowiedział mi na pytanie dotyczące tzw. małej obwodnicy centrum Raniżowa. Można powiedzieć, że droga, o której mówię, zyskała ostatnio taką nazwę przez fakt, że przez jakiś czas był remontowany most w Raniżowie i bardzo dużo mieszkańców korzystało z tej drogi w kierunku Wilków, żeby dostać się w stronę Rzeszowa - mówił wówczas radny Ozga.Samorządowiec Ozga wyjaśnił, że chodzi o odcinek łączący osiedla: Lisy, Plackówkę i Wilki w Raniżowie. Jak dodał, remont drogi wojewódzkiej i samego mostu na Zyzodze pokazał, że ta droga jest bardzo potrzebna. Przypomnijmy, że drogi te mają zostać wyremontowane w 2022 roku z pieniędzy pochodzących z Polskiego Ładu.
Możesz zgłosić swoje uwagi
Co prawda cykl spotkań konsultacyjnych w poszczególnych miastach województwa dobiegł końca, jednak mieszkańcy Podkarpacia wciąż mają możliwość wyrażenia swojej opinii na temat projektu PSRT. Swoją opinię można zgłosić do Urzędu Marszałkowskiego drogą internetową albo pocztą. Formularze służące do zgłaszania uwag dostępne są na stronie internetowej Regionalnego Obserwatorium Terytorialnego.Mieszkańcy na zgłoszenie uwag mają czas do 7 marca
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.