Reklama

Raniżów: Handel na targu w piątki i soboty. Radni zadecydowali

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Raniżów: Handel na targu w piątki i soboty. Radni zadecydowali - Zdjęcie główne

Pomysł targowiska w piątki i soboty nie spodobał się jednemu z radnych. - Bezdomny pies z kulawą nogą tam nie zagląda - mówił Ryszard Samojedny. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Handel na targu w Raniżowie w piątki i soboty - taką decyzję podjęli samorządowcy z raniżowskiej gminy na sesji w poniedziałek, 28 lutego. Pomysł nie spodobał się jednak wszystkim.

Targ miałby odbywać się dodatkowo w piątki i soboty przy ul. Sportowej w Raniżowie. Uprawnionymi w tych dniach do prowadzenia handlu są rolnicy i ich domownicy. Na wyznaczonym miejscu, bez opłaty targowej, mogą być sprzedawane wyłącznie produkty rolne lub spożywcze oraz wyroby rękodzieła wytworzone w gospodarstwie rolników dokonujących sprzedaży. 

Bronisław Pruś, radny z gminy Raniżów, wyjaśnił, że zgodnie z ustawą każda gmina ma obowiązek wyznaczyć miejsca do prowadzenia handlu do rolników. - Jest to ten sam teren, na którym odbywają się targi w czwartki. Jest to bezpłatne dla rolników. To dobre miejsce, mieszkańcy gminy są przyzwyczajeni, że w tamtym miejscu odbywa się targ - zaznaczył radny Pruś.

Samojedny: Bezdomny pies z kulawą nogą tam nie zagląda

Nie do końca przekonany co do takiego pomysłu był radny Ryszard Samojedny. Zaznaczył, że jest to słuszna uchwała. Miał jednak jedno "ale".

- W gminie Raniżów faktycznie w czwartki jest targ, tam ludzie przychodzą. Natomiast w piątek czy sobotę to bezdomny pies z kulawą nogą tam nie zagląda. To jak ktoś będzie sprzedawał? Komu? Moim zdaniem nie jest to zbyt fortunne miejsce

- uzasadnił radny Samojedny i dodał: Na taki handel nie będzie tutaj szału, nie będzie dużo osób, które będą chciały korzystać

Samorządowiec zaproponował, że lepszym miejscem na handel w piątki i soboty byłby raniżowski rynek, znajdujący się w centrum wsi. Podkreślił, że przy ulicy Sportowej nie ma żadnego ruchu. - Tam jest teren wymarły - mówił radny, dodając, że nie jest to zbyt trafione miejsce na handel w te dni. - Nie przemawia do mnie, ale można spróbować - skwitował. 

Można pomyśleć o zmianie

Jan Puzio, przewodniczący raniżowskiej rady, zaznaczył, że miejsce, które jest zaproponowane na handlowanie przez rolników w piątki i soboty, wykorzystywane jest także na targ w każdy czwartek.

- Ale nic nie stoi na przeszkodzie na przyszłość, żeby zastanowić się nad zmianą tego miejsca. Wiadomo, że najpierw trzeba by było zobaczyć, czy są zainteresowane osoby handlem w te dni

- nadmienił radny.  

Więcej radnych nie wypowiedziało się na ten temat. Wszyscy byli za, oprócz Ryszarda Samojednego, który wstrzymał się od głosu. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy