Reklama

Radny się niecierpliwi. Ponagla urząd w sprawie decyzji związanej z ul. Wojska Polskiego w Kolbuszowej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Anna Pocałuń

Radny się niecierpliwi. Ponagla urząd w sprawie decyzji związanej z ul. Wojska Polskiego w Kolbuszowej - Zdjęcie główne

Mieszkańcy ul. Wojska Polskiego w Kolbuszowej od dawna proszą już o wybudowanie progu spowalniającego ruch z kostki brukowej w miejscu obecnego przejścia dla pieszych. | foto Anna Pocałuń

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Józef Fryc, radny Rady Miejskiej w Kolbuszowej, dopomina się o odpowiedź na swoją interpelację. Samorządowiec interweniował w sprawie progów zwalniających.

Józef Fryc, radny gminy i miasta Kolbuszowa w sierpniu 2022 roku złożył on interpelację do urzędu miejskiego w sprawie budowy progu zwalniającego przy ul. Wojska Polskiego i ul. Jerzego Popiełuszki w Kolbuszowej. 

- Wniosek, który złożyłem uznałem za dostatecznie uzasadniony i go popieram 

- nadmienił radny z Kolbuszowej.

Józef Fryc na swoją interpelację dostał po kilku dniach odpowiedź z informacją, że jego pismo zostało przekazane do Starostwa Powiatowego w Kolbuszowej. Tam wnioskiem radnego miała zająć się powiatowa komisja bezpieczeństwa ruchu drogowego. O wynikach wizji w terenie i podjętej decyzji Józef Fryc miał zostać poinformowany. 

 

Przejście dla pieszych

Minęło kilka miesięcy i dalej radny nie ma odpowiedzi i decyzji starostwa, jak i terminie wykonania wspomnianych progów zwalniających. 
- Proszę o udzielenie informacji o postępie tej sprawy, ponieważ na zadane mi pytania przez mieszkańców miasta nie byłem w stanie udzielić żadnej odpowiedzi - podsumował radny Józef Fryc, członek Rady Miejskiej w Kolbuszowej. 


Mieszkańcy ul. Wojska Polskiego w Kolbuszowej od dawna proszą już o wybudowanie progu spowalniającego ruch z kostki brukowej w miejscu obecnego przejścia dla pieszych. Ma on pojawić się miejscu skrzyżowania z ul. Sienkiewicza, z którego korzystają piesi, a w szczególności dzieci, idące do Szkoły Podstawowej nr 2, z ulicy Partyzantów i Jana Pawła II. 

Ograniczenie prędkości 


Samorządowiec jest również za prośbą mieszkańców ulic Narutowicza i ks. J. Popiełuszki. Także w ich sprawie zaapelował do burmistrza Kolbuszowej. 

W ubiegłym roku złożył wniosek o wybudowanie przejścia spowalniającego z kostki brukowej na ul. ks. Popiełuszki - jadąc od ul. Narutowicza na wprost gabinetu stomatologicznego w kierunku basenu. 

Radny argumentował swój wniosek tym, że mieszkańcy ulic Jana Pawła II, Narutowicza i ks. Popiełuszki twierdzą, że pojazdy osobowe i motocykle jadą tam z nadmierną prędkością i zagrażają bezpieczeństwu osób chodzących tą ulicą i dzieci bawiących się w skateparku. 

- Wnoszę również o ograniczenie tam prędkości do 20 km/h. Wniosek mieszkańców popieram i proszę o podjęcie działań w tym zakresie

- pisał w ubiegłorocznej interpelacji Józef Fryc, członek Rady Miejskiej w Kolbuszowej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy