Reklama

Radny Piotr Panek pisze listy do urzędu. O co samorządowiec pyta władze miasta?

Opublikowano: pt, 12 kwi 2019 14:30
Autor:

Radny Piotr Panek pisze listy do urzędu. O co samorządowiec pyta władze miasta?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Radny Piotr Panek przygotował kilka tematów, o które dopytywał podczas marcowej sesji.

Samorządowiec poprosił o zainstalowanie słupów odblaskowych. Miałyby one stanąć przy zjeździe z drogi nr 9 na drogę wewnętrzną (naprzeciwko domu weselnego "Sara"). - Zjazd ten, zwłaszcza nocą, jest bardzo słabo widoczny - zauważa radny Panek i podkreśla, że kierowcy "dziewiątką" jeżdżą bardzo szybko. Jego zdaniem, moment zawahania kierowcy na tym odcinku drogi możne doprowadzić do tragedii. - Myślę, że takie słupki ułatwiłyby mieszkańcom zjazd do swoich posesji - dodał radny.

Odpowiadając przedstawicielowi Kolbuszowej Dolnej, urząd zobowiązał się do tego, że wystąpi do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (zarządcy drogi nr 9) w celu ustalenia warunków wykonania takiego oznakowania. 

 

Będzie mały remont 

Na tym nie koniec wniosków Piotra Panka. Zaapelował on także do władz miasta o utwardzenie placu targowego przy ul. Wolskiej w Kolbuszowej. - Mieszkańcy narzekają, że stoją w błocie - powiedział podczas sesji samorządowiec.

Odpowiadając radnemu Pankowi, Krzysztof Matejek, sekretarz gminy Kolbuszowa, wyjaśnił, że to do obowiązków Fundacji na Rzecz Kultury i Sportu w Kolbuszowej należy wykonywanie drobnych remontów placu. Natomiast poprawą dróg wyznaczonych na tej działce zajmie się gmina i zrobi to najpóźniej do 20 kwietnia. 

 

Trzech na Dolnej 

Ostatnia z trzech wspomnianych interpelacji, pod którymi podpisał się radny z Kolbuszowej Dolnej, dotyczyła budowy światłowodu w miejscowości, w której on mieszka. Samorządowiec dopytywał, na jakim etapie jest ta inwestycja. 

Przedstawiciele kolbuszowskiego magistratu wyjaśnili, że instalacje światłowodowe w Kolbuszowej Dolnej posiadają trzy firmy: Multimedia Polska S.A., Orange S.A. i Voice Net S.A. 

- Operatorzy realizują swoje inwestycje na własny rachunek, bez składania informacji odnośnie przebiegu inwestycji - odpisał sekretarz Matejek i dodał, że gmina wystąpi na piśmie do wspomnianych operatorów o udzielenie informacji w tym zakresie. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.