Reklama

Radny Piechota prosi o kolejny próg zwalniający

Opublikowano:
Autor:

Radny Piechota prosi o kolejny próg zwalniający  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Na osiedlu Pańskie Pola w Cmolasie zamontowany zostanie kolejny próg zwalniający. Mieszkańcy jednak na ten moment nie mają co liczyć na przedłużenie chodnika.

Dariusz Piechota, radny z Cmolasu, poinformował o budowie kolejnego progu zwalniającego na osiedlu Pańskie Pola. - Po konsultacji z mieszkańcami poprosiłem wójta, aby coś takiego zostało zrealizowane. Taka zgoda została udzielona - mówił radny. Jak nadmienił w swojej wypowiedzi Piechota, mieszkańcy nadal wnioskują o przedłużenie chodnika. Wspomniał on również o uruchomieniu niebawem oświetlenia ulicznego.  

Jak podkreślił Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas, progi rzeczywiście poprawiają bezpieczeństwo. - Ilu jest zwolenników, tylu jest przeciwników - mówił o progach zwalniających włodarz. - My musimy zwrócić uwagę na przestrzeganie prawa o ruchu drogowym, bo jeżeli jest ograniczenie prędkości 30 na godzinę, jeżeli się jedzie 90 czy 100 km/h, skutki są oczywiste. Aczkolwiek ten próg będzie zamontowany - zapewnił. 

Szef gminy dodał również, że oświetlenie tego odcinka będzie uruchomione niebawem. - Jeżeli chodzi o chodnik, to ja rozumiem, że tam osiedle będzie się rozwijać i te potrzeby będą. Tego nie kasujemy, przyjmujemy jako wniosek, aczkolwiek w miarę możliwości budżetowych będziemy do tego wracać - zaznaczył, mówiąc o przedłużeniu traktu dla pieszych na Pańskich Polach. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE