Przebudowa dworca w Kolbuszowej kosztowała 6,5 mln zł. Z przestarzałego i wysłużonego dworca powstało nowoczesne centrum przesiadkowe. Ładne miejsce niczym nie rekompensuje podróżnym, którzy o godz. 21 odbijają się od zamkniętych drzwi.
Po raz kolejny temat dworca przewinął się w dyskusji radnych na sesji Rady Miejskiej w Kolbuszowej. - Na komisji mandatowo regulaminowej posłuchaliśmy o funkcjonowaniu dworca. Wiele, bardzo wiele złych opinii było na temat radnych jak podjęliśmy decyzję o skróceniu godzin otwarcia dworca. Poniekąd należy to zrozumieć - zaczął radny Krzysztof Wójcicki, zasiadający w prezydium.
Niszczą i nie szanują
- Niestety dworzec nie jest tak zaprojektowany, że jest wandaloodporny, a bardzo dużo zachowań tego typu zdarza się na dworcu. Każdego tygodnia docierają informacje o kolejnych kradzieżach, zdewastowanych i popsutych przedmiotach
- mówił Krzysztof Wójcicki. Samorządowiec chciał wyegzekwować od władz gminy informację, z której mieszkańcy i podróżni dowiedzieliby się, dlaczego rada podtrzymuje decyzję o skróconych godzinach funkcjonowania dworca.
- Dopóki akty wandalizmu nie uspokoją się, nie możemy dworca zostawić samego sobie i otworzyć go tak, żeby po prostu funkcjonował - nadmienił radny Wójcicki. Nikt nie odniósł się do prośby członka prezydium Rady Miejskiej w Kolbuszowej.
Fot. Podróżni poza godzinami otwarcia dworca, nie mogą skorzystać z toalet. To budzi ich największą frustrację.
Zapytaliśmy w urzędzie o wykaz i wycenę zniszczeń do jakich doszło na terenie dworca w Kolbuszowej. Dopytujemy również, czy sprawy wandalizmu zostały zgłoszone na policję. Jednym z naszych pytań było to, czy urząd miejski planuje odpowiedzieć na pytanie mieszkańców i podróżujących, wyjaśniając, dlaczego dworzec nie jest otwarty przez 24/7?
Czekamy na odpowiedź z magistratu.
Przypomnijmy, że z początkiem 2023 roku pomieszczenie dworca przeznaczone do obsługi pasażerów, dostępne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 6 do 20. W soboty od godz. 8 do godz. 16. W niedzielę dworzec jest zamknięty.
24 listopada 2022 roku za ustaleniem nowego regulaminu dworca z wyłączeniem jego otwarcia w niedzielę, samorządowcy tak zagłosowali:
Za:
- Barbara Bochniarz
- Stanisław Długosz
- Barbara Draus
- Stanisław Dworak
- Grażyna Halat
- Adam Kaczanowski
- Mirosław Kaczmarczyk
- Krzysztof Kluza
- Grażyna Maziarz
- Piotr Panek
- Zbigniew Pytlak
- Stanisław Rumak
- Barbara Szafraniec
- Bronisław Wiktor
- Krzysztof Wilk
- Krzysztof Wójcicki
- Józef Fryc
- Julian Dragan
- Michał Karkut
Nagroda za dworzec
W maju 2023 roku do gminy Kolbuszowa trafiła nagroda w kategorii "inwestycja roku" przyznana za przebudowę budynku dworca na centrum przesiadkowe z częścią usługową i administracyjną.Należy dodać, że gmina Kolbuszowa została nominowana w czterech kategoriach specjalnych:
- inwestycja roku,
- rewitalizacja roku,
- samorząd przyjazny rodzinie,
- ekologiczna gmina.
Również drugie wyróżnienie "samorząd przyjazny rodzinie", trafiło na ręce burmistrza Jana Zuby. Gmina Kolbuszowa, została doceniona za politykę społeczną i prorodzinne działania prowadzone przez lokalny samorząd.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.