Reklama

Radny Adam Chlebowski z Huciny skarży się na rozpadający się przepust drogowy

Opublikowano:
Autor:

Radny Adam Chlebowski z Huciny skarży się na rozpadający się przepust drogowy  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI - Mamy taki wrzód, który po prostu nie będzie nam przynosił splendoru - mówi Adam Chlebowski. Co tak bardzo denerwuje samorządowca i rani jego serce?

Na ostatniej sesji  (30 stycznia) samorządowcy pochyli się nad uchwałą w sprawie udzielenia pomocy z budżetu gminy w 2018 roku dla powiatu kolbuszowskiego. 830 tysięcy złotych ma pójść na przebudowę drogi powiatowej w miejscowościach Kosowy i Niwiska. I choć radni byli zgodni, że remont drogi jest potrzebny, to jednak nie obyło się bez dorzucenia swoich przysłowiowych "trzech groszy" na ten temat

Za pieniądze przekazane powiatowi powstanie m.in. chodnik w Kosowach (1268 metrów) i w Niwiskach (641 m), a także asfaltowy dywanik na powiatówce w Kosowach (prawie 1, 5 km).

Jak tłumaczyła na sesji wójt Elżbieta Wróbel, decyzję w tej sprawie rada podejmowała już w 2017 roku. Wtedy była to tzw. uchwała zobowiązaniowa, która posłużyła powiatowi do wystąpienia o fundusze do Narodowego Programu Przebudowy Dróg Gminnych i Powiatowych.

Wniosek został zakwalifikowany, a gmina zabezpieczyła na ten cel w nowym budżecie wspomniane 830 tys. złotych.

Dyskusję wśród radnych wywołały jednak nie pieniądze, a przepust drogowy, na który narzekają nie tylko okoliczni mieszkańcy, ale i kierowcy podróżujący na trasie Niwiska - Hucina.

O jego remont apelował już wielokrotnie Adam Chlebowski, radny i jednocześnie sołtys Huciny, zwracając się w tej sprawie do władz powiatu. Zdaniem samorządowca, "rozpadający" się dosłownie kilkudziesięcioletni przepust stanowi śmiertelne zagrożenie.

Co więcej, na trasie nie ma żadnego ograniczenia tonażu, więc prócz osobówek pokonują ją także ogromne ciężarówki. I choć radni powiatowi przyznają, że inwestycja jest konieczna, to jednak problem jest wciąż ten sam - brak pieniędzy.

Więcej w aktualnym Korso

.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE