Reklama

Radni z gminy Raniżów nie zgodzili się na wygaszenie mandatu Sławomira Spaczyńskiego

Opublikowano:
Autor:

Radni z gminy Raniżów nie zgodzili się na wygaszenie mandatu Sławomira Spaczyńskiego  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Nikt spośród 15 samorządowców nie zagłosował za stwierdzeniem wygaśnięcia mandatu radnego Sławomira Spaczyńskiego. Co tuż przed głosowaniem w tej sprawie powiedzieli sobie wójt z radnym Spaczyńskim?

Przypomnijmy. Uchwała dotycząca wygaszenia mandatu radnego pojawiła się już na styczniowej sesji. Wniosek wójta o jej wprowadzenie do porządku obrad nie uzyskał jednak wystarczającego poparcia samorządowców.

Temat jednak wrócił, bo jak się okazało, wójt zdążył już wcześniej powiadomić wojewodę, że ma wątpliwości co do faktycznego miejsca zamieszkania radnego Spaczyńskiego. Wojewoda zobligował przewodniczącego rady do działania.

 
Bez podstaw

Sprawa trafiła do komisji rewizyjnej (5 lutego), a jej członkowie nie stwierdzili podstaw do wygaśnięcia mandatu. Ostateczną decyzję radni mieli podjąć podczas ostatniej sesji (22 lutego). Zanim jednak doszło do głosowania głos zabrał m.in. Ryszard Rzeszutek, szef rady.

Jak poinformował, w niedzielę (18 lutego) w Mazurach odbyło się zebranie sołeckie. - Razem z panem wójtem brałem udział w tym zebraniu i poruszyłem temat pana radnego Spaczyńskiego - zaznaczył przewodniczący.

Jak dodał, kwestia wygaszenia mandatu radnemu Spaczyńskiemu została poddana pod głosowanie. W zebraniu uczestniczyło ponad 120 mieszkańców Mazurów. - Wieś jednogłośnie opowiedziała się za tym, żeby pan Spaczyński nadal sprawował mandat radnego wsi Mazury - stwierdził.

 
Grądziel pyta

Do przedstawionych przez radnych (Mateusza Niemczyka i Ryszarda Rzeszutka) stanowisk odniósł się wójt.

- Zostaliście państwo zobowiązani przez wojewodę do sprawdzenia stanu prawnego i faktycznego. Przedmiotem nie były tutaj zasługi, bo zasługi człowieka przedstawia się raczej w innych okolicznościach - stwierdził Władysław Grądziel, wójt gminy Raniżów.

Włodarz zwrócił się też bezpośrednio do radnego Spaczyńskiego. - Czy zamieszkuje pan w Mazurach? Chcę, żeby odniósł się pan do tego pytania - zaznaczył.

Wywołany do odpowiedzi radny oświadczył, że podtrzymuje wszystko, co do tej pory w tej sprawie powiedział (zarówno podczas komisji rewizyjnej, jak i podczas sesji).

- Wszystko, co powiedziałem, jest prawdą. Wiążę nadzieje z Mazurami. W miarę możliwości przebywam i zamieszkuję w Mazurach - stwierdził radny Sławomir Spaczyński. Jak dodał, sytuacja rodzinna i zdrowotna powoduje, że przebywa on też w innych miejscach.

Więcej w aktualnym Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE