Reklama

Radni z gminy Majdan Królewski zdecydowali ile trzeba zapłacić za wynajęcie kaplicy przedpogrzebowej z chłodnią

Opublikowano:
Autor:

Radni z gminy Majdan Królewski zdecydowali ile trzeba zapłacić za wynajęcie kaplicy przedpogrzebowej z chłodnią  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Budynek znajduje się na cmentarzu komunalnym w Hucie Komorowskiej.

Przypomnijmy, że Rada Gminy Majdan Królewski uchwaliła na sesji w styczniu stawki opłat za miejsce na cmentarzu komunalnym w grobie ziemnym i murowanym oraz stawki opłat za pochówek.

Po niemal dwóch miesiącach samorządowcy wrócili do tematu i podczas przedostatniej sesji (27 marca) radni wzięli na barki temat opłat dotyczących korzystania z kaplic cmentarnych znajdujących się na terenie cmentarzy komunalnych

Zgodnie z przyjętą przez radnych uchwałą opłata za korzystanie z kaplicy cmentarnej bez przechowywania zwłok w chłodni wyniesie 100 zł netto. Ta sama usługa  wraz z przechowywaniem zwłok w chłodni wyniesie 150 zł netto za pierwszą rozpoczętą dobę, licząc od godziny przyjęcia zwłok do chłodni przy kaplicy cmentarnej. Każda kolejna doba będzie kosztować dodatkowe 50 zł netto.

Mieszkańcy gminy będą mogli także wynająć dla swoich bliskich zmarłych samą chłodnię. Opłata za korzystanie wyłącznie z chłodni przy kaplicy cmentarnej w celu przechowywania zwłok wyniesie 100 zł netto za pierwszą rozpoczętą dobę, licząc od godziny przyjęcia zwłok do chłodni przy kaplicy cmentarnej. Za każda kolejną rozpoczęta dobę trzeba będzie dopłacić 50 zł netto. Do powyższych stawek opłat doliczony zostanie podatek od towarów i usług według obowiązującej stawki tego podatku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE