Reklama

Radni winią kierownika

Opublikowano:
Autor:

Radni winią kierownika - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Skargę, którą złożył na urzędnika mieszkaniec Raniżowa, rada gminy uznała za zasadną. Czego dopuścił się kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej? Czy wójt wyciągnie wobec swojego podwładnego konsekwencje służbowe?

Mieszkaniec Raniżowa złożył do urzędu gminy pisemną skargę na Tadeusza Sondeja, kierownika Zakładu Gospodarki Komunalnej w Raniżowie pod koniec lipca tego roku. - W związku z usuwaniem awarii kanalizacji sanitarnej, pan kierownik dopuścił się rażących uchybień podczas prowadzonych prac: brak zabezpieczeń przed osuwaniem się ziemi, nieosuszenie terenu przed rozpoczęciem wykopu, wiedząc o niestabilnym, podmokłym podłożu, narażenie swoich podwładnych na niebezpieczeństwo oraz odprowadzanie ścieków kanalizacyjnych do pobliskiej rzeki - napisał mężczyzna w piśmie do wójta i rady gminy.  Dodał, że działania kierownika doprowadziły do dużego stresu ciężarną kobietę, a jej budynek mieszkalny został narażony na uszkodzenia. - Nadmienię, że pan kierownik nie miał żadnego pozwolenia na prowadzenie prac na mojej posesji - argumentował mieszkaniec Raniżowa  i dodał: - Mam nadzieję, że pan wójt i rada gminy podejmą odpowiednie kroki w sprawie ukarania pana kierownika ZGK w Raniżowie. 

Kierownik nie przyszedł
Skarga mieszkańca została przedstawiona radnym podczas sesji w czerwcu i przekazana do rozpatrzenia komisji rewizyjnej. Od tamtej pory odbyły się dwa posiedzenia komisji rewizyjnej (17 lipca oraz 4 września). Na żadnym z nich kierownik ZGK się jednak nie pojawił. Ostatecznie komisja rozpatrzyła sprawę 4 września i uznała, że skarga mieszkańca jest zasadna.

Opinię komisji rewizyjnej przedstawił na ostatniej sesji (27 września) jej przewodniczący Mateusz Niemczyk. - Komisja Rewizyjna Rady Gminy Raniżów na posiedzeniu 4 września zapoznała się z treścią pisma skarżącego, zamieszkałego w Raniżowie oraz z jego wyjaśnieniami wraz z przedstawioną przez niego dokumentacją zdjęciową. Stwierdzono następujące uchybienia: brak technicznego, skutecznego zawiadomienia właściciela działki o terminie i sposobie wykonania prac, brak zabezpieczenia wykopu przy usuwaniu awarii, (wykop blisko fundamentów budynku mieszkalnego), brak kontaktu telefonicznego z kierownikiem przez zainteresowaną stronę, mimo wykonywanych prób przez skarżącego - między innymi tak uzasadniali swoje negatywne stanowisko członkowie komisji. Wskazali, że konsekwencje służbowe wyciągnie od kierownika ZGK wójt gminy, jako jego bezpośredni przełożony.

Więcej w 41 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE