Reklama

Reklama

Radni powiatowi podnieśli sobie diety. O ile?

Opublikowano: 4 stycznia 2020 12:30
Autor:

Radni powiatowi podnieśli sobie diety. O ile? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Przedstawiciele mieszkańców całego powiatu kolbuszowskiego zdecydowali o podwyższeniu sobie diet. Przyjmując nowe stawki, byli jednomyślni.

Radnym powiatowym przysługuje jednorazowa dieta nie tylko za udział w obradach Rady Powiatu Kolbuszowskiego. Pieniądze dostają także za uczestniczenie w posiedzeniach komisji stałych rady. Są to spotkania, podczas których samorządowcy m.in. omawiają i opiniują uchwały, które trafią na sesję. 

Jeden z takich dokumentów, pozytywnie zaopiniowany przez członków komisji, trafił 27 grudnia pod głosowanie. Mowa o uchwale dotyczącej wysokości diet radnych powiatowych. Samorządowcy zwiększyli kwoty, jakie będą od stycznia 2020 roku trafiać do ich kieszeni. Zwykły radny, przewodniczący komisji oraz zastępy szefa rady będą otrzymywać o 60 zł więcej niż do tej pory. 

Bez zmian pozostała natomiast zryczałtowana stawka, którą za kierowanie radą otrzymuje jej przewodniczący - obecnie jest nim Mieczysław Burek. - Co miesiąc otrzymuje on 2200 zł diety - mówi nam Stanisław Stec, sekretarz powiatu. 

Nowe stawki będą obowiązywać od stycznia 2020 roku. 


Diety radnych powiatowych (jednorazowo "na rękę")

1) radny - 320 zł (było 260 zł)

2) przewodniczący komisji - 370 zł (było 310 zł)

3) z-ca przewodniczącego rady - 370 zł (było 310 zł)

4) przewodniczący rady - 2200 zł/co miesiąc (bez zmian)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +1 / -0

  Yeti

  To teraz w stołki będą *** jeszcze mocniej hehe o tyle, o ile wrosna diety ?

 • 2 lata temu | ocena +2 / -0

  sas

  Żeby mieli na podwyżkę śmieci

 • 2 lata temu | ocena +5 / -0

  donald

  dobrej zmianie się należy