Reklama

Radni miejscy z Kolbuszowej zaproponują nowe stawki diet. Szykuje się podwyżka?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Anna Pocałuń

Radni miejscy z Kolbuszowej zaproponują nowe stawki diet. Szykuje się podwyżka? - Zdjęcie główne

Ponownie radni miejscy pochylą się nad tematem podwyżek. | foto Anna Pocałuń

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Radni, przedstawiciele społeczności kolbuszowskiej, wrócą do tematu stawek diet. Przed samorządowcami spoktanie na którym omówią swoje wynagrodzenia za pracę w Radzie Miejskiej w Kolbuszowej.

Rada Miejska w Kolbuszowej liczy 21 radnych. Za pracę w samorządzie każdy z nich, pod warunkiem obecności na sesji i komisji, pobiera dietę obowiązującą od 2019 roku w wysokości 838,60 zł. Oprócz tego trzech z radnych zasiada w prezydium, gdzie Krzysztof Wilk, przewodniczący rady, miesięczną wysokość diety pobiera w kwocie 1 950 zł. Dwóch wiceprzewodniczących Krzysztof Kluza i Krzysztof Wójcicki, za pełnienie tej funkcji otrzymują 1 365 zł. Radni, którzy są przewodniczącymi komisji, a jest ich sześciu, dostają 877,50 zł. Samorządowcy, którzy nie są członkami prezydium, ani przewodniczącymi komisji miesięcznie pobierają 838,50 zł. 

 


Końcem 2021 roku, samorządowcy z gminy Kolbuszowa, zaproponowali, że ich diety powinny wzrosnąć. Wtedy też padły konkretne stawki. Zdaniem radnych dieta przewodniczącego powinna wynosić 3 027 zł. Wiceprzewodniczący rady powinien zarobić 2 351 zł. Bez propozycji nowej stawki zostali przewodniczący komisji. Dieta szeregowego radnego została zaproponowana w kwocie 2 029 zł. 

 

Do zmian stawek diet w Radzie Miejskiej w Kolbuszowej nie doszło. Wśród nich samych nie było porozumienia i część z samorządowców, głośno zapierała się, że uchwały nowych stawek nie poprze. Inni stanowczo argumentowali, że podwyżka za ich pracę i czas poświęcony na zajęcia w samorządzie się należy. 

Dyskusja radnych odbiła się szerokim echem wśród mieszkańców gminy Kolbuszowa. A poczynania radnych ich wyborcy nazwali "skokiem na kasę". 

Jeszcze w listopadzie 2022 roku do Mirosława Kaczmarczyka, przewodniczącego komisji skarg, wniosków i petycji, wpłynął wniosek radnego Michała Karkuta. 
Samorządowiec w oficjalnym piśmie nawoływał do rozpoczęcia prac nad zmianą uchwały regulującej stawki wynagrodzenia dla Radnych Rady Miejskiej w Kolbuszowej i sołtysów za udział w pracach organów gminy Kolbuszowa. 

- Wnoszę o zorganizowanie wspólnego posiedzenia komisji petycji, skarg i wniosków wraz z komisją regulaminowo mandatową celem omówienia przedmiotowej kwestii i wypracowania wspólnego stanowiska 


- czytamy w napisanym wniosku. Dokładnie jutro (wtorek, 17 stycznia) o godz. 15 w budynku Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej, spotkają się radni podczas komisji mandatowo-regulaminowo-samorządowej. W porządku obrad spotkania widnieją takie punkty jak informacja na temat strategii rozwoju miasta i gminy Kolbuszowa na lata 2021-2027, przyjęcie planu pracy komisji na 2023 rok i sprawy różne. 
Znalazł się tam też punkt przeznaczony na opracowanie projektu uchwały w sprawie ustalenia diet radnych. 

Wygląda na to, że niedługo przekonamy się jakie nowe stawki zaproponują samorządowcy z Rady Miejskiej w Kolbuszowej. Czy będą to kwoty z 2021 roku? Do tematu wrócimy.

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy