Reklama

Kolejny pożar budynku w Komorowie. Mężczyzna z licznymi poparzeniami trafił do szpitala. Ogień gasiło 23 strażaków

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Kolejny pożar budynku w Komorowie. Mężczyzna z licznymi poparzeniami trafił do szpitala. Ogień gasiło 23 strażaków - Zdjęcie główne

To kolejny pożar w Komorowie. Tym razem poszkodowany został 44-letni mężczyzna. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wczoraj (niedziela, 15 stycznia) w Komorowie (gm. Majdan Królewski) w drewnianym domu wybuchł pożar. 44-letni mężczyzna trafił do szpitala z licznymi poparzeniami ciała. To kolejny pożar w tej miejscowości na przestrzeni ostatnich 10 dni. Ten niestety okazał się dużo poważniejszy.

Kolbuszowska straż pożarna zgłoszenie o pożarze domu w Komorowie otrzymała w niedzielę o godz. 4:23 rano. Na miejsce wysłano w sumie 6 strażackich zastępów, w tym jeden z Nowej Dęby. 

Z poparzeniami do szpitala

Bryg. Marcin Wieczerzak, oficer prasowy KP PSP w Kolbuszowej, poinformował w rozmowie z nami, że paliło się poddasze i dach drewnianego budynku. Jedna osoba została poszkodowana. To mężczyzna, który z licznymi poparzeniami ciała trafiła do szpitala.

- Spaliło się wnętrze budynku z wyposażeniem, konstrukcja dachu oraz strop drewniany. Straty oszacowano wstępnie na 200 tys. złotych. W pożarze poszkodowany został mężczyzna. Z poparzeniami twarzy, brzucha i kończyn został przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego 

- przekazał oficer.

Akcja gaśnicza, w której brało udział 23 strażaków, trwała ponad 3 godziny. W działania zaangażowanych było 6 zastępów PSP i OSP. Były to dwa zastępy z PSP Kolbuszowa, jeden zastęp z PSP Nowa Dęba oraz OSP Komorów i OSP Huta Komorowska.

Biegły wykona oględziny

Udało nam się ustalić, że mężczyzna, który ucierpiał w pożarze drewnianego domu, miał 44 lata. Potwierdza to kom. Jolanta Skubisz-Tęcza, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej.

Funkcjonariuszka dodała, że najprawdopodobniej jeszcze dzisiaj zostaną na miejscu przeprowadzone oględziny z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa. - W sprawie trwają czynności wyjaśniające - podsumowała krótko Skubisz-Tęcza.

Kolejny w Komorowie

To kolejny pożar budynku w tej miejscowości na przestrzeni ostatnich 10 dni. W przeddzień święta Trzech Króli (5 stycznia) spłonął tam garaż o wymiarach około 7x5 metrów. Z ogniem walczyło również 6 zastępów OSP i PSP (28 strażaków). Akcja gaśnicza trwała kilka godzin.

Spaleniu uległ w całości budynek garażowy i znajdujące się w środku części samochodowe oraz sprzęt warsztatowy. Została również opalona ściana budynku gospodarczego. Pisaliśmy o tym w artykule: Kolbuszowska straż o pożarze, w którym doszczętnie spłonął garaż w Komorowie. Z ogniem walczyło 28 strażaków. Policja bada sprawę [ZDJĘCIA]

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy