Reklama

Radna Marta Kaczorowska o chodniku w Kopciach: Jest w krytycznym stanie. Dyrektor powiatowego zarządu dróg odpowiada

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Radna Marta Kaczorowska o chodniku w Kopciach: Jest w krytycznym stanie. Dyrektor powiatowego zarządu dróg odpowiada - Zdjęcie główne

- Nasz chodnik jest w krytycznym stanie. Jest tam naprawdę niebezpiecznie - podkreślała Marta Kaczorowska, radna z Kopci. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Radna z Kopci na ostatniej sesji apelowała o przegląd traktu dla pieszych w swojej miejscowości. Czy powiat wykonał obiecane we wrześniu kontrole na terenie gminy?

Marta Kaczorowska, radna z Kopci, zwróciła uwagę podczas ostatniej sesji Rady Gminy Dzikowiec na stan chodników w jej miejscowości. Chodzi o trakt dla pieszych od krzyżówek w Kopciach w kierunku Wilczej Woli.

Jest niebezpiecznie

- Nasz chodnik jest w krytycznym stanie. Bardzo proszę o przeglądnięcie i naprawę, bo jest tam naprawdę niebezpiecznie

- apelowała podczas ostatniego posiedzenia.

Radna przyznała w rozmowie z nami, że o przegląd chodnika wnioskowano niejednokrotnie wcześniej. Korzystając z okazji, że na spotkaniu obecny był Henryk Wojdyło, przedstawiciel powiatu kolbuszowskiego, postanowiła poruszyć temat ponownie.

Wojdyło: Zgłoszę to

Jak do prośby Marty Kaczorowskiej odniósł się radny powiatowy i członek zarządu powiatu kolbuszowskiego?

- Chodnik, jak jest nowy, to jest ładny, parę lat służy, a później zaczyna się problem, bo ktoś najedzie ciężarówką, albo samo zużycie czasowe. Zgłoszę to

- zapewniał radny Wojdyło.

Samorządowiec zalecił również, żeby pisać pisma do zarządców drogi i przypominać, jakie ciążą na nim obowiązki. Jednocześnie przyznał, że chodników na terenie całego powiatu jest bardzo dużo i ciężko utrzymać je w nienagannym stanie.

Kontrole trwają

Temat przeglądu chodników na terenie gminy Dzikowiec powraca jak bumerang. Sygnały od mieszkańców i radnych docierały do naszej redakcji już w czerwcu i wrześniu ubiegłego roku.

Eugeniusz Szczebiwilk, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Kolbuszowej, zapewniał wówczas, że kontrole zostaną przeprowadzone. W nowym roku (2 stycznia) zapytaliśmy o postępy prac. Czy dotrzymano słowa i wykonano obiecane przeglądy?

- Przeprowadziliśmy kontrole i newralgiczne punkty zostały naprawione - zapewnia szef powiatowego zarządu dróg. To nie oznacza natomiast, że kontrole zostały zakończone. Szczebiwilk zaznaczył, że przeglądy prowadzone są cały czas, a odcinki, które wymagają naprawy, są remontowane na bieżąco.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy