Reklama

Radna jest oburzona. Czego sprawa dotyczy?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Radna jest oburzona. Czego sprawa dotyczy? - Zdjęcie główne

foto Archiwum Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wpływ na to, co urząd zaplanował na przyszły rok, przede wszystkim mają jej możliwości finansowe. Na co zatem może sobie pozwolić gmina Niwiska?

Wydatki bieżące budżetu gminy zostały oszacowane przy założeniu celowej oszczędności i racjonalnej gospodarki pozwalającej na płynną realizację zadań. 

Najdroższa i najtańsza

Największa inwestycja w gminie Niwiska w nadchodzącym roku ma pochłonąć pół miliona złotych. Będzie to przebudowa drogi powiatowej relacji Tuszyma-Niwiska-Kolbuszowa. Przedsięwzięcie ma być połączone z budową chodnika. 

 Planuje się również, że dokumentacja projektowa budowy sieci wodociągowej w Kosowach będzie kosztowała 9 tys. zł. Urząd Gminy w Niwiskach przewiduje, że 377 697 zł będzie kosztował kolejny etap budowy kanalizacji sanitarnej i wodociągu w Hucisku. Dokumentacja nowej drogi relacji Kosowy - Trześnik, od ul. ks. J. Popiełuszki do drogi wojewódzkiej numer 875 ma kosztować 6 tys. zł. 

Dokumentacja i zadania

W 2021 roku w sołectwie Zapole zaczną się prace związane z rozbudową i przebudową budynku remizy strażackiej. Na to zadanie urząd zamierza przeznaczyć ponad 54 tys. zł. Pozostając w temacie ochotniczych straży pożarnych, dom strażaka w Hucisku doczeka się modernizacji zaplecza kuchennego. Planuje się przeznaczyć na to zadanie ponad 30 tys. zł. 

Z budżetu gminy Niwiska można wyczytać, że urząd stawia na oświetlenie uliczne. Powstać ma ono przy drodze gminnej relacji Przyłęk-Hucina za 7 tys. zł. Jaśniej ma być także na trasie Leszcze-Poręby, zaplanowano, że przeznaczą 60 tys. zł. Nowe lampy mają stanąć na drodze wojewódzkiej nr 875 w Przyłęku, za co urząd zapłaci 60 tys. zł. 8 tys. zł ma zostać przeznaczone na opracowanie dokumentacji na budowę oświetlenia. 

- Sytuacja finansowa gminy Niwiska jest stabilna. Gmina terminowo reguluje swoje zobowiązania

- czytamy w projekcie budżetu. 

Radna komentuje

Ewę Jachyrę, radną Rady Gminy w Niwiska, poprosiliśmy o komentarz do prowizorium budżetowego na 2021 rok. 

- W przyszłorocznym budżecie inwestycji jest niewiele, więc powinno na nie wystarczyć

- mówi w rozmowie z Korso radna Jachyra. Jak dodała, ustalone zostało, że najpierw realizowane są najstarsze dokumentacje lub rozpoczęte inwestycje.

- Choć nie ulega wątpliwości, że jeśli jako radna nie widzę w planie swojej wioski, jestem oburzona

- podkreśliła rajca. Należy podkreślić, że wielokrotnie radna podczas obrad rady gminy zabiera głos, dopytując o swoją miejscowość. 

Jak zatem zagłosuje przedstawicielka Siedlanki?

- Na tę chwilę się wstrzymuję, choć biorąc pod uwagę, jak zazwyczaj wygląda realizacja, wszystko jeszcze może się zmienić

- puentuje radna Ewa Jachyra. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy