Reklama

Rada Gminy Majdan Królewski jednogłośnie uchwaliła budżet na 2019 rok. Jakie inwestycje czekają mieszkańców?

Opublikowano: sob, 19 sty 2019 17:00
Autor:

Rada Gminy Majdan Królewski jednogłośnie uchwaliła budżet na 2019 rok. Jakie inwestycje czekają mieszkańców?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Sesja rady gminy, podczas której przyjęta została uchwała budżetowa, odbyła się 27 grudnia 2018 roku. W dyskusji na temat tegorocznego budżetu gminy nikt z radnych podczas obrad nie zabrał głosu. Za jego uchwaleniem zagłosowało 14 radnych.

W głosowaniu udziału nie wzięła Mariola Kopeć, radna z Brzostowej Góry, której mandat unieważniono.

Z podatków

Dochody budżetu gminy w bieżącym roku zostały zaplanowane na poziomie 41 mln 206 tys. 521 zł 21 gr, w tym dochody bieżące na kwotę 38 mln 523 tys. 811 zł  oraz dochody majątkowe w kwocie 2 mln 682 tys. 710 zł 21 gr.

Na dochody bieżące składają się dochody własne gminy, a w szczególności podatki: od nieruchomości, rolny i leśny, od środków transportowych, od spadków i darowizn. Dochody bieżące stanowią również wpływy z opłaty targowej, podatek od czynności cywilnoprawnych, opłaty skarbowe, dochody z wynajmów i dzierżawy składników majątkowych, dochody z tytułu gospodarowania odpadami komunalnymi i odsetek bankowych. Wpływ na wysokość dochodów bieżących mają też: opłata za zarząd i użytkowanie wieczyste nieruchomości, opłata za zajęcie pasa drogowego, wpływy z tytułu wydawania zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych oraz: subwencje, dotacje z budżetu państwa na zadania własne gminy i zadania zlecone z zakresu administracji rządowej, udziały w podatkach dochodowych od osób fizycznych i prawnych.

400 tysięcy deficytu

W ramach przyjętego budżetu gminy zaplanowano wydatki na 2019 rok na poziomie 41 mln 596 tys. 521 zł 21 gr (w tym wydatki bieżące na kwotę 34 mln 137 tys.  242 zł 54 gr oraz wydatki majątkowe na kwotę 7 mln 459 tys. 278 zł 67 gr.

Na zadania realizowane w ramach Funduszu Sołeckiego przeznaczono kwotę 246 tys.  31 zł 80 gr.

Gmina Majdan Królewski przyjęła budżet na 2019 rok z deficytem w planowanej kwocie 390 tys. zł, co oznacza, że planowane wydatki są wyższe o tę kwotę od planowanych dochodów. Planowany deficyt ma zostać pokryty przychodami pochodzącymi z zaciąganych kredytów i pożyczek.


Więcej w aktualnym numerze Korso.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 lata temu | ocena +2 / -0

    HUCIUR

    Nowa stara rada Gminy Majdan Królewski to porażka , byli radni Kopeć i Barnaś są ludźmi inteligentnymi dlatego po jednej kadencji i rozpatrzeniu się z kim mają do czynienie nie startowali w wyborach . A szkoda bo są pozbawieni genu włazi dup...ska , w przeciwieństwie do obecnej rady ...