Reklama

Punkt Pomocy Pokrzywdzonym w Kolbuszowej otwarty!

Opublikowano:
Autor:

Punkt Pomocy Pokrzywdzonym w Kolbuszowej otwarty!  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W poniedziałek (6 lipca) odbyło się uroczyste otwarcie Lokalnego Punktu Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, działającego przy kościele pw. św. Brata Alberta w Kolbuszowej.

Ośrodek prowadzony jest przez Caritas Diecezji Sandomierskiej w ramach projektu pn. "Razem Bezpieczniej" współfinansowanego ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego administratorem jest Ministerstwo Sprawiedliwości.

Dla kogo?

Do ośrodka mogą zgłaszać się osoby, które zostały pokrzywdzone różnego typu przestępstwami, m.in. przeciwko mieniu. Chodzi tutaj o kradzieże, oszustwa, uszkodzenia mienia. A także przeciw rodzinie i opiece, znęcanie się, przemoc domowa, uchylanie się od alimentów, przeciwko wolności (groźba karalna, stalking, pozbawienie wolności, handel ludźmi) oraz przeciwko zdrowiu i życiu (uszkodzenia ciała, pobicie).

W ramach oferowanego wsparcia osoby pokrzywdzone przestępstwem i osoby im najbliższe oraz świadkowie przestępstwa i osoby im najbliższe mogą otrzymać pomoc specjalisty (psychologa, psychiatry, psychoterapeuty, radcy prawnego, mediatora, technika komunikacji i dokumentacji), a także pomoc materialną (np. bony żywnościowe, zakup odzieży i środków higieny, zakup leków, opłacanie noclegu).

Pomoże

Pracownikiem pierwszego kontaktu jest Małgorzata Urbanik-Iwan, która przyjmuje osoby zainteresowane uzyskaniem pomocy. Będą one mogły odwiedzić lokalny punkt pomocy w każdy wtorek, w godz. od 13 do 18, w budynku parafialnym przy ul. Św. Brata Alberta 3a w Kolbuszowej. 

Pani Małgorzata pomoże wypełnić wniosek o udzielenie pomocy, poinformuje o potrzebnych dokumentach i umówi ze specjalistami. - Zapraszam wszystkich, którzy mają problem i chcą zasięgnąć porady - zachęca Małgorzata Urbanik-Iwan. Jak podkreśla, wachlarz pomocy jest bardzo szeroki. - Udzielamy pomocy wszystkim - dodaje. Skorzystanie z usług lokalnego punktu pomocy jest bezpłatna.

Z Małgorzatą Urbanik-Iwan można kontaktować się również telefonicznie pod numerem: 530-380-330.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE