reklama
reklama

Pukają do drzwi, pytają, twierdzą że są ze skansenu. Mieszkańcy obawiają się, że to oszuści. Katarzyna Dypa: To badania terenowe

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Canva

Pukają do drzwi, pytają, twierdzą że są ze skansenu. Mieszkańcy obawiają się, że to oszuści. Katarzyna Dypa: To badania terenowe - Zdjęcie główne

O co tak naprawdę chodzi? Czy jest to próba oszustwa, czy zaplanowane działania kolbuszowskiego skansenu? | foto Canva

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCIDocierają do nas sygnały od zaniepokojonych Czytelników w sprawie osób, które chodzą po domach w gminie Kolbuszowa i zadają pytania, twierdząc, że są ze skansenu. Katarzyna Dypa, dyrektor MKL uspokaja - są to badania terenowe prowadzone przez studentów.
reklama

Do naszej redakcji dotarła niepokojąca wiadomość od Czytelniczki w sprawie podejrzanych wizyt młodych ludzi w ich domach. O co tak naprawdę chodzi? Czy jest to próba oszustwa, czy zaplanowane działania kolbuszowskiego skansenu?

reklama

- Po sołectwach gminy Kolbuszowa chodzą jakieś kobiety. Mówią, że są ze skansenu i chcą porozmawiać o uprawach. Ktoś tam poprosił o legitymację. Nie dały i poszły. Ludzie boją się, że to jakieś oszustki

- twierdzi jedna z kobiet.

Nie ma powodu do obaw

Katarzyna Dypa, dyrektor Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej, w rozmowie z nami uspokaja i tłumaczy, że są to studenci etnologii, którzy zaczęli badania terenowe w okolicach Kolbuszowej. - Chcą sprawdzić, jak zmienia się współczesna wieś. Przeprowadzają wywiady z osobami chętnymi - mówi.

Akcja została zatem zaplanowana i jest pokłosiem Międzyuczelnianego Obozu Etnograficznego, dlatego nie ma powodu do obaw. Obóz potrwa od 11 do 18 maja. Biorą w nim udział studenci z Uniwersytetu Jagiellońskiego, Łódzkiego oraz Warszawskiego wraz z kadrą naukową wspieraną przez muzealniczki z MKL w Węgorzewie i Czechach.

reklama


Studenci w skansenie spędzą tydzień. Fot. MKL Kolbuszowa.

Szansa na zdobycie umiejętności

Obóz, który organizują Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej, uczelnie i Stowarzyszenie Muzeów na Wolnym Powietrzu, ma być dla młodych etnografów szansą na zdobycie praktycznych umiejętności w terenie. Wspólne badania terenowe pozwolą im na integrację ze studentami z innych uczelni.

- Zgromadzone w trakcie obozu wywiady i fotografie dokumentujące przemiany przestrzeni przydomowej w Domatkowie, Brzezówce, Nowej Wsi i Kolbuszowej Górnej po opracowaniu trafią do Archiwum Naukowego Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej i będą dostępne dla wszystkich zainteresowanych tradycją i współczesnością polskiej wsi

reklama

- czytamy na stronie kolbuszowskiego skansenu.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama