Reklama

Psy zaatakowały na Wolskiej

Opublikowano:
Autor:

Psy zaatakowały na Wolskiej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Zimą, gdy spada temperatura, właściciele czworonogów uwalniają swoje pupile z łańcuchów i puszczają samopas. Mało który z nich wie, że za takie zachowanie może dostać mandat.

- Taka praktyka jest przede wszystkim niedopuszczalna – mówi zdecydowanie Grzegorz Dzimiera, komendant Straży Miejskiej w Kolbuszowej. – Nieważne, czy uwolniony z łańcucha pies zaatakuje kogoś czy nie zaatakuje. Przepisy wyraźnie zabraniają, żeby pies szedł bez nadzoru. Jeżeli to jest spokojny pies, łagodny, to może być w miejscu publicznym puszczony ze smyczy pod warunkiem, że właściciel nad nim panuje. Dobrze by było, żeby miał też założony kaganiec. Jeżeli jednak pies jest duży, choć łagodny, to w miejscach publicznych, ogólnodostępnych powinien być prowadzony na smyczy. Można go spuścić ze smyczy tylko w miejscach mało uczęszczanych – dodaje szef kolbuszowskiej straży miejskiej.

Więcej w 5 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE