Reklama

Psy na ulicy Wiktora w Kolbuszowej wciąż grasują. Co na to policja?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Inspektorat Mielec - Straż Ochrony i Ratownictwa Zwierząt w Polsce

Psy na ulicy Wiktora w Kolbuszowej wciąż grasują. Co na to policja?  - Zdjęcie główne

Według relacji mieszkańców psy nadal wybiegają poza posesję i straszą przechodniów. | foto Inspektorat Mielec - Straż Ochrony i Ratownictwa Zwierząt w Polsce

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Jeszcze w ubiegłym roku na jednej z posesji znajdującej się przy ul. Wiktora w Kolbuszowej dokonano przerażającego odkrycia. Martwe psy, masa odchodów i zaniedbanie zwierzęta. Wracamy do sprawy i sprawdzamy, co zmieniło się od tamtego czasu. Co o sprawie mówi policja?

Nasi Czytelnicy ponownie alarmują, że na ul. Wiktora w Kolbuszowej zaczynają pojawiać się psy, pozostawione bez opieki i nadzoru.

- Są agresywne, strach tam czasami przejść lub przejechać rowerem. Zaraz zrobi się ciepło, ludzie będą chcieli wyjść nawet na spacer, a tamtędy nie da się przejść. Co jak te psy pogryzą jakieś dziecko

- alarmuje jeden z Czytelników. O tej sprawie pisaliśmy tutaj: Straż miejska i policja o sprawie z ul. Wiktora

Co o sprawie mówi policja?

- W okresie od stycznia ubiegłego roku do dnia dzisiejszego policjanci z Zespołu ds.Wykroczeń KPP w Kolbuszowej przeprowadzili cztery postępowania dotyczące niewłaściwego sprawowania opieki nad psami przez mieszkańca ul.Wiktora w Kolbuszowej

- informuje kom. Jolanta Skubisz-Tęcza, oficer prasowy KPP w Kolbuszowej.

W jednym przypadku właściciel zwierząt został ukarany grzywną w drodze mandatu karnego (styczeń 2020 r). W maju skierowano wniosek o ukaranie do sądu o czyn z art. 77 kw, w grudniu natomiast skierowano dwa wnioski będące wynikiem zawiadomienia Powiatowego Lekarza Weterynarii w Kolbuszowej zawierające łącznie pięć zarzutów niezachowania środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt w październiku 2020 r. oraz niedokonania obowiązkowego szczepienia ochronnego przeciwko wściekliźnie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy