Reklama

Przyznano wsparcie dla mediów lokalnych z 20 krajów. Wśród nich Korso

Opublikowano:
Autor:

Przyznano wsparcie dla mediów lokalnych z 20 krajów. Wśród nich Korso  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wielka Brytania, Francja, Hiszpania, Włochy, Polska - media lokalne między innymi z tych krajów otrzymały wsparcie finansowe w związku z kryzysem wywołanym globalną pandemią koronawirusa.

Wśród 56 organizacji medialnych z 20 krajów znalazło się wydawnictwo AWR Korso Sp. z o.o.

- Dotacja w wysokości 25 tys. euro ma nas wesprzeć w realizacji zadań związanych z systematycznym i pełnym informowaniem społeczeństwa o aktualnym stanie pandemii koronawirusa w regionie, kraju i na świecie oraz jej wpływu na życie społeczne, gospodarcze, ekonomiczne i kulturalne

- mówi Grzegorz Darłak, dyrektor AWR Korso.

Dotacja jest także pomocą dla organizacji w pokryciu kosztów jej funkcjonowania w związku z drastycznym spadkiem przychodów ze sprzedaży tygodników oraz przychodów z reklam i ogłoszeń z powodu wycofania się klientów z ich realizacji.

W sumie 56 organizacji medialnych otrzymało wsparcie w wysokości 10 tys. lub 25 tys. euro. Pieniądze pochodzą z Funduszu Wsparcia Dziennikarstwa Europejskiego COVID-19 i zostały przyznane przez Europejskie Centrum Dziennikarstwa (EJC) we współpracy z Facebook Journalism Project (FJP).

Dotacje przyznane w Polsce:

  • Projekt Portal (€ 25 000)
  • Korso (€ 25 000)
  • Dzień Dobry Bełchatów (€ 10 000)

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE