Reklama

Kolbuszowa. Przywłaszczył sobie telefon. Jak tłumaczył się policjantom?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: pixabay.com

Kolbuszowa. Przywłaszczył sobie telefon. Jak tłumaczył się policjantom? - Zdjęcie główne

19-latek przywłaszczył sobie telefon. | foto pixabay.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Za przywłaszczenie mienia został ukarany 19-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego. Mężczyzna kilka miesięcy temu znalazł na jednej z ulic w Kolbuszowej telefon komórkowy. Zabrał go i zaczął używać jak własny.

Kilka miesięcy temu do kolbuszowskiej jednostki zgłosiła się mieszkanka powiatu kolbuszowskiego. Kobieta zgłosiła utratę telefonu komórkowego. Z jej relacji wynikało, że telefon prawdopodobnie wypadł jej podczas gdy pieszo wracała do domu. Kiedy zorientowała się, że go nie ma - najpierw szukała go na własną rękę, a potem powiadomiła policję. Wartość utraconego telefonu wyceniła na kilkaset złotych.

- Policjanci ustalili, że telefon przywłaszczył 19-letni mieszkaniec powiatu  kolbuszowskiego. Kiedy odwiedzili 19-latka, ten przyznał, że użytkuje telefon, znaleziony kilka miesięcy wcześniej. Wyjaśnił także, że znalazł telefon w przejściu podziemnym w Kolbuszowej. Wziął go ze sobą, po jakimś czasie włożył własną kartę i zaczął używać jako własny. Policjanci odzyskali telefon, który wrócił do właścicielki

- relacjonuje kom. Jolanta Skubisz-Tęcza, oficer prasowy KPP w Kolbuszowej. 

19-latek podczas przesłuchania wyjaśnił, że nie był świadomy, że powinien go oddać. Za popełnione wykroczenie został ukarany grzywną.

Policjanci przypominają, że znalezione rzeczy należy oddać właścicielowi. W przypadku gdy  nie znamy właściciela, należy je przekazać do Biura Rzeczy Znalezionych. Mamy na to 14 dni. Jeżeli tego nie uczynimy, narażamy się na odpowiedzialność karną za przywłaszczenie mienia.

- Pamiętajmy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami sprawca przywłaszczenia mienia podlega takiej samej odpowiedzialności karnej jak sprawca kradzieży

- przestrzegają funkcjonariusze z KPP w Kolbuszowej. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy