Reklama

Przybywa skarg na działalność Józefa Tęczy, wójta gminy Dzikowiec. Kolejną rozpatrzą radni na najbliższej sesji

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Przybywa skarg na działalność Józefa Tęczy, wójta gminy Dzikowiec. Kolejną rozpatrzą radni na najbliższej sesji - Zdjęcie główne

Czy znowu radni uznają skargę za bezzasadną? Tego dowiemy się na najbliższej sesji. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Na najbliższej sesji Rady Gminy Dzikowiec, która odbędzie się w piątek (10 marca) o godz. 13, radni pochylą się nad kolejną skargą na działalność wójta Józefa Tęczy.

Skarg na włodarza gminy Dzikowiec na przestrzeni ostatniego roku było tyle, że ciężko policzyć je na palcach obu rąk. Na kolejną z nich nie trzeba było długo czekać.

Na marcowej sesji będą podejmowane uchwały w sprawie m.in. zmian uchwały budżetowej na 2023 rok, zbycia nieruchomości gruntowych położonych w Lipnicy, uchwalenia regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy, ustalenia górnych stawek opłat ponoszących przez właścicieli za usługi opróżniania zbiorników bezodpływowych z przydomowych oczyszczalni ścieków oraz transportu nieczystości czy przyjęcia programu opieki nad zwierzętami. Ostatnim punktem na posiedzeniu będzie rozpatrzenie skargi na działalność wójta.

Czego będzie ona dotyczyć? Tego dokładnie nie wiemy. Ostatnie dwie skargi na włodarza gminy Dzikowiec radni rozpatrywali na styczniowej sesji. Jedna z nich dotyczyła nienależytego wykonywania zadań oraz naruszenia praworządności przez wójta. Miało to związek z niedotrzymaniem przez włodarza postanowień SKO w Tarnobrzegu. Druga zaś dotyczyła "niewykonania czynności nakazanych prawem", polegających na zapewnieniu dostępu do danych przestrzennych dotyczących MPZP. Obie zostały uznane za bezzasadne.

W listopadzie ubiegłego roku prawnik i lokalny działacz społeczny oskarżył włodarza dzikowieckiej gminy o to, że ten nie dopełnił swoich obowiązków najprawdopodobniej w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Jak wskazał w swojej skardze Lachor, odsunięta od przetargu nie została urzędniczka, której krewny przedstawił swoją ofertę gminie. Finalnie skargę radni uznali za bezzasadną. Za było 14 samorządowców.

W czerwcu 2022 roku wpłynęło natomiast osiem skarg na Józefa Tęczę. Siedem z nich podlegało rozpatrzeniu. Nieudostępnienie informacji publicznej oraz odmowna decyzja w sprawie ustalenia warunków zabudowy jednej z prywatnych inwestycji - między innymi tego dotyczyły zażalenia. W tym przypadku również wszystkie z nich radni uznali za bezzasadne.

Harmonogram najbliższego posiedzenia:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy