Reklama

Przy kontenerach na śmieci, obok cmentarza w Kolbuszowej, mają zostać zainstalowane kamery

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Kamil Ząbczyk

Przy kontenerach na śmieci, obok cmentarza w Kolbuszowej, mają zostać zainstalowane kamery - Zdjęcie główne

Kamery mają odstraszyć osoby, które podrzucają śmieci. | foto Kamil Ząbczyk

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kolbuszowska parafia planuje zainstalować kamery przy kontenerach na odpady. Powód? Do pojemników ustawionych obok cmentarza parafialnego wciąż są podrzucane śmieci.

Księża z parafii pw. Wszystkich Świętych podsumowali, ile trzeba zapłacić za opróżnienie kontenerów znajdujących się przy cmentarzu parafialnym przy ul. Narutowicza. Koszt nie mały, bo w listopadzie wyniósł 15 tys. zł. 

W tym czasie do kontenerów trafiały nie tylko śmieci z terenu cmentarza (stare wiązanki, znicze, chryzantemy w doniczkach), ale odpady przywożone przez mieszkańców, które były tam nielegalnie podrzucane. 

- Musimy działać, aby nie dochodziło do takich sytuacji. Dlaczego przy kontenerach zainstalujemy monitoring

- mówi nam ks. Lucjan Szumierz, proboszcz kolbuszowskiej kolegiaty. 

Nagranie z kamer ma pomóc w ustaleniu osób, które śmieci będą podrzucać. Na taki krok zdecydowała się również parafia pw. św. Brata Alberta w Kolbuszowej, gdzie również do przycmentarnego kontenera trafiały odpady z domów mieszkańców. 

Przypomnijmy, że zakończono także instalację monitoringu na cmentarzu komunalnym w Kolbuszowej Dolnej (tzw. Górka Weryńska). Ich uruchomienie nastąpić ma początkiem przyszłego roku. Obecnie załatwiane są formalności związane z firmą, która będzie przesyłać obraz z kamer. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy