Reklama

Przy kolbuszowskiej strefie ekonomicznej powstaje nowy zakład

Opublikowano:
Autor:

Przy kolbuszowskiej strefie ekonomicznej powstaje nowy zakład - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Inwestorem jest firma Koltex Recykling, która wystąpiła do starosty o pozwolenie na budowę hali.

Prace już zostały rozpoczęte. - Pozwolenie dotyczyło budowy hali produkcyjnej z częścią socjalną i biurową, wiaty na odpady, stacji transformatorowej i infrastruktury towarzyszącej - wyjaśnia Grzegorz Jaje, kierownik Wydziału Architektury i Budownictwa w Starostwie Powiatowym w Kolbuszowej. - Firma ma się zajmować w tym miejscu produkcją granulatów i folii polietylenowej - dodaje nasz rozmówca.

To nie jedyne przedsiębiorstwo, które jest zainteresowane inwestowaniem na terenach należących do powiatu. Jak wyjaśnia przedstawiciel starostwa, jedną z działek wykupiła prywatna osoba (mieszkaniec Widełki), a następną firma Alka. - Zostały nam jeszcze dwie wolne nieruchomości - dodaje nasz rozmówca.

 

 

Na uzbrojenie terenów inwestycyjnych (m.in. wykonanie sieci wodociągowej i kanalizacji) przy ul. Leśnej i Żytniej w Kolbuszowej wydano prawie 1,2 mln zł. Około 98 tys. zł powiat kolbuszowski otrzymał na ten cel z Unii Europejskiej.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE