Reklama

Przez długi majowy weekend doszło do 22 wypadków na drogach podkarpacia. Zginęły dwie osoby [STATYSTYKI]

Opublikowano: ndz, 5 maj 2019 18:00
Autor:

Przez długi majowy weekend doszło do 22 wypadków na drogach podkarpacia. Zginęły dwie osoby [STATYSTYKI] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Długi majowy weekend, to jak co roku czas wypoczynku, ale jednocześnie wzmożonego ruchu na drogach. W tym roku policyjne działania "Majowy Weekend 2019" rozpoczęły się we wtorek (30 kwietnia) i potrwają do dzisiaj (5 maja).

Przez kilka najbliższych dni na drogach naszego województwa może zrobić się tłoczno. Wiele osób korzystając z tych kilku dni wolnych od pracy, zdecyduje się wyjechać. Większy ruch panował będzie z pewnością na drogach wiodących do atrakcyjnych turystycznie miejscowości naszego regionu.

Dzisiaj (niedziela, 5 maja) ostatni dzień policyjnych działań, podczas powrotów z długiego majowego wypoczynku, podkarpaccy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżnych w ramach akcji "Majowy weekend 2019". Będą dbać, aby na głównych szlakach komunikacyjnych ruch pojazdów odbywał się płynnie. Szczególną uwagę zwrócą na przypadki nieprawidłowego wyprzedzania i wymuszania pierwszeństwa przejazdu, niekorzystania z pasów bezpieczeństwa oraz na to, jak w naszych samochodach przewożone są dzieci. Na pobłażliwość policjantów nie będą mogli liczyć kierowcy, którzy zdecydują się wsiąść za kierownicę po alkoholu.

Na drogach pojawi się więcej policyjnych patroli. Do służby skierowani zostaną między innymi policyjni motocykliści, radiowozy wyposażone w wideorejestratory, zarówno te oznakowane, jak i nieoznakowane. W miejscach szczególnie niebezpiecznych, kontrole prędkości będą ustawiane kaskadowo.

Statystyka akcji "Majowy weekend 2019"

  30.04 1.05 2.05 3.05 4.05
wypadki 6 0 5 5 6
zabici 0 0 1 0 1
ranni 6 0 5 5 5
nietrzeźwi 9 6 7 18 10

 

 

 

Informacje przekazała Podkarpacka Policja.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.