Reklama

Przewodniczący i sołtys interweniują u posła w sprawie budowy chodnika przy drodze wojewódzkiej

Opublikowano:
Autor:

Przewodniczący i sołtys interweniują u posła w sprawie budowy chodnika przy drodze wojewódzkiej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI O podjętych krokach, Jan Puzio, przewodniczący Rady Gminy Raniżów, poinformował samorządowców podczas ostatnich obrad. - W związku z wielokrotnie podnoszonym przez pana sołtysa Zielonki tematem w sprawie fragmentu chodnika przy drodze wojewódzkiej w Zielonce, poprosiliśmy wspólnie z panem sołtysem o interwencję posła Zbigniewa Chmielowca - wyjaśnił. Jak dodał, sprawa ta budzi duże zainteresowanie.

- Na prośbę sołtysa Władysław  Kobylarza oraz mieszkańców wsi Zielonka zwracam się z prośbą do pana posła o podjęcie interwencji w Podkarpackim Zarządzie Dróg Wojewódzkich (PZDW) w Rzeszowie. Sprawa, z którą zwracają się do mnie mieszkańcy Zielonki, dotyczy fragmentu chodnika przy drodze wojewódzkiej 875 w miejscowości Zielonka przy skrzyżowaniu z drogą powiatową  w kierunku miejscowości Mazury - napisał Puzio.

-W czasie kończącego się obecnie remontu drogi wojewódzkiej nr 875 przebudowo cały chodnik na terenie gminy Raniżów za wyjątkiem fragmentu około 50 metrów w m. Zielonka. Sytuacja ta jest całkowicie niezrozumiała dla mieszkańców - zaznaczył. - Z uwagi na bardzo zły stan techniczny starego chodnika oraz bardzo duże jego znaczenie dla bezpieczeństwa mieszkańców zwracam się z pilną prośbą do pana posła  o interweniowanie we wspomnianej sprawie - dodał.

Do załatwienia

Jak stwierdził Jan Puzio, poseł Zbigniew Chmielowiec przeprowadził już wstępne rozmowy  z dyrektorem PZDW. - I jest nadzieja na pozytywne załatwienie tej sprawy. Dodam tylko, że rozmawiałem na ten temat również z panią marszałek Ewą Draus, która też jednoznacznie deklaruje, że ta sprawa jest do załatwienia. Tylko nikt nie potrafi powiedzieć, dlaczego nie została jeszcze załatwiona do tej pory - stwierdził.

Szef raniżowskiej rady gminy dodał, że jeśli inwestycja będzie miała zostać wykona, wówczas będzie wymagała współpracy ze strony gminy Raniżów. - Być może będzie wymagała zabezpieczenia określonej kwoty pieniędzy - wyjaśnił. - Sprawa na pewno będzie miała swój bieg i jeśli coś się wydarzy w tej sprawie, to na pewno państwa poinformuję - zapewnił.

Do tematu wrócimy w najbliższym numerze Korso.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE