Reklama

Przegłosowali zamknięcie świetlic. Co dalej?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: W. Zygmunt

Przegłosowali zamknięcie świetlic. Co dalej? - Zdjęcie główne

foto W. Zygmunt

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Na ostatniej dzikowieckiej sesji rady gminy podjęto uchwałę dotyczącą likwidacji niektórych świetlic w gminie. Co to tak naprawdę oznacza?

Zgodnie z uchwałą, która weszła w życie 2 grudnia, z dniem 31 grudnia likwiduje się dwie  jednostki budżetowe placówki wsparcia dziennego. Mowa o świetlicy "Świteź" w Mechowcu oraz świetlicy "Świetlik" w Spiach. Do końca roku mają zostać przeprowadzone czynności związane z likwidacją tych placówek. Według uchwały mienie po likwidacji przechodzi na rzecz gminy Dzikowiec. Tak również dzieje się w przypadku należności i zobowiązań tych placówek. 

Co to oznacza w praktyce? O to zapytaliśmy Reginę Kasicę - Skurę, kierownika świetlicy "Świetlik" w Spiach oraz świetlicy "Świteź" w Mechowcu. Jak nasza rozmówczyni tłumaczy, likwidowana jest instytucja placówki wsparcia dziennego bazującą na prawie odnoszącym się do polityki rodziny i pieczy zastępczej w przypadku obu tych placówek.

- W 2017 - 2018 był projekt unijny, potem 2 lata przedłużenie projektu

- informuje nas kierownik. 

Jak nasza rozmówczyni tłumaczy dalej, świetlice nie będą już istnieć jako placówki wsparcia dziennego. Świetlica "Świetlik" w Spiach od 1 stycznia będzie działać jako filia Samorządowego Centrum Kultury w Dzikowcu, zaś "Świteź" funkcjonować będzie jako świetlica przyszkolna. Tak też było przed wstąpieniem do projektu unijnego.

- Placówki wsparcia dziennego działają głównie dla dzieci z rodzin dysfunkcyjnych. W naszej gminie obecnie takich podopiecznych nie ma

- zaznacza szefowa placówki.

- Od początku wiedzieliśmy, że świetlice będą działać jako PWD przez 4 lata, a później powróci jako filia SCK

- dodaje kierownik.

Charakter zajęć nie będzie się zmieniał. Mieszkańcy, jak dotychczas, nadal będą mogli korzystać z obu placówek. Ich lokalizacja się nie zmieni.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy