Reklama

Przedwojenne pomniki na cmentarzu w Spiach do remontu. O co dokładnie wnioskował radny z Wilczej Woli?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Canva / Korso Kolbuszowskie

Przedwojenne pomniki na cmentarzu w Spiach do remontu. O co dokładnie wnioskował radny z Wilczej Woli? - Zdjęcie główne

Chodzi o pomniki na cmentarzu w Spiach. | foto Canva / Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Jan Jarosz, radny z Wilczej Woli, na ostatniej sesji poruszył temat pomników przedwojennych na cmentarzu. Wnioskował o to, aby je wyremontować.

W wolnych wnioskach dzikowieccy radni poruszali tematy ważne z punktu widzenia mieszkańców sołectw. Na ubiegłym posiedzeniu (17 listopada) Jan Jarosz zwrócił się do wójta Józefa Tęczy o wyremontowanie pomników na cmentarzu w Spiach. Chodzi m.in. o nagrobki księży, którzy posługiwali niegdyś w parafii. 

- Mamy piękne pomniki przedwojenne na cmentarzu, zabytkowe. Nie można by złożyć wniosku i ich wyremontować?

- pytał włodarza.

Genowefa Dębiak, uprzedzając odpowiedź wójta, nadmieniła, że cmentarz jest własnością parafii, a nie samorządu. - Nie szkodzi - odpowiedział Jarosz. - Trzeba zrobić kwestę! - rozbrzmiał głos innego z samorządowców na sali.

Wójt gminy Dzikowiec krótko odniósł się do pytania radnego z Wilczej Woli.

- Tylko te pomniki, które wpisane są do ewidencji rejestru zabytków, mogą być dofinansowane ze środków zewnętrznych. Natomiast jeśli parafia ma pieniądze, może to realizować

- spuentował, dając do zrozumienia, że samorząd nie ma na ten cel pieniędzy we własnym budżecie.

Jan Jarosz w swojej wypowiedzi nawiązał do niedawno wyremontowanej przydrożnej kapliczki z figurą Serca Pana Jezusa w Spiach. Był on wyraźnie zadowolony z efektu końcowego, za co podziękował na sesji.

Zadanie wykonała firma J.P. Renowacja Jadwiga Bąk ze Stobiernej. Swoją pracę wyceniła na 44 300 zł brutto. Na jej odnowienie wykonawca miał czas do 15 listopada tego roku. Pisaliśmy o tym tutaj: Przydrożna kapliczka z figurą Serca Pana Jezusa w Spiach, w gminie Dzikowiec, zostanie odnowiona

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy