Reklama

Przedawkował narkotyki w Kosowach. Mieszkańcy gminy Niwiska czekają na interwencję radnych

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Anna Pocałuń

Przedawkował narkotyki w Kosowach. Mieszkańcy gminy Niwiska czekają na interwencję radnych - Zdjęcie główne

Radny Adam Chlebowski, poruszył na sesji temat narkotyków. | foto Anna Pocałuń

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Temat narkotyków pojawił się na sesji Rady Gminy w Niwiskach. Mieszkańcy przez swoich przedstawicieli dopytują co w tej sprawie robi samorząd.

Przypomnijmy, że 12 listopada w gminie Niwiska, w sołectwie Kosowy interweniowali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej. Zgłoszenie dotyczyło przedawkowania narkotyków przez mężczyznę. 

Zatrzymani przez policję

Po przyjeździe na miejsce, w jednej z posesji policjanci zastali dwóch mężczyzn i kobietę. Ustalono, że jeden z mężczyzn miał wcześniej spaść ze schodów i stracić przytomność. 

Policjanci z kolbuszowskiej policji wylegitymowali 24-letniego mieszkańca powiatu kolbuszowskiego oraz dwójkę mieszkańców województwa małopolskiego 26-letnią kobietę i 28-latka. 

- W trakcie czynności mężczyźni zachowywali się nerwowo. Próbowali wyrzucić do toalety susz roślinny. W kuchni policjanci zabezpieczyli biały proszek. W pewnej chwili 28-latek ponownie stracił przytomność i został zabrany przez zespół pogotowia ratunkowego do szpitala - informowała Jolanta Skubisz-Tęcza, rzecznik prasowy KPP w Kolbuszowej. 

Funkcjonariusze zatrzymali 24-latka oraz 26-letnią kobietę. 28-latek po udzielonej pomocy medycznej, również został zatrzymany, gdzie po wykonaniu niezbędnych czynności i przesłuchaniu, cała trójka została zwolniona. W sprawie trwają dalsze czynności. Gromadzony jest materiał dowodowy, pobrane próbki zostały przesłane do laboratorium. Zabezpieczony susz i biały proszek zostały przebadane przy użyciu testera narkotykowego, który potwierdził, że jest to marihuana i mefedron. Kolbuszowska prokuratura nadzoruje wszystkie czynności policji w tej sprawie. 

Pytanie na sesji

Do tego tematu wrócił na ostatniej sesji Rady Gminy Niwiska, samorządowiec Adam Chlebowski. W porządku obrad w punkcie zapytania i wnioski mieszkańców, zabrał głos. 

- Ostatnio zadzwonił do mnie jeden z mieszkańców z pytaniem, co rada gminy robi w sprawie narkotyków? Mówiliśmy, że ich nie ma, a jednak są

- podkreślił Adam Chlebowski. Radny nadmienił, że mieszkańcy gminy Niwiska nie zadawali sobie sprawy, że taki problem dotyczy ich miejscowości. - A jednak ten temat się do nas przybliżył. To jest poważny i narastający problem - mówił Adam Chlebowski. 

Elżbieta Wróbel, wójt gminy Niwiska, nie odniosła się do słów Adama Chlebowskiego. Głos w sprawie zabrał Robert Róg, przewodniczący rady.

- Recept nie wypisujemy i takiej uchwały, żeby wypisać receptę na używki narkotykowe, nie przewidujemy

- skwitował krótko szef rady. Na tym ten temat zakończono. Radny Adam Chlebowski, nie rozwinął też zapytania mieszkańców, czego dokładnie i jakich działań oczekiwaliby od lokalnego samorządu. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy