Reklama

Protest w obronie sądów również w Kolbuszowej

Opublikowano:
Autor:

Protest w obronie sądów również w Kolbuszowej  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kolbuszowa było jednym z ponad 100 polskich miast, w których odbyły się manifestacje w obronie niezawisłości sędziów. Pod Sądem Rejonowym przy ul. Tyszkiewiczów zebrało się kilkanaście osób.

- Obywatelki i obywatele! PIS wypowiada otwartą wojnę niezależnemu sądownictwu! Planuje represje wobec sędziów i prokuratorów włącznie z wydaleniem z zawodu! Otwarcie nakazuje zaniechanie stosowania prawa europejskiego! To koniec trójpodziału władzy oraz krok w kierunku wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej! Wzywamy wszystkich do protestu! -  czytamy w opublikowanym na Facebooku wezwaniu do protestu.

Celem dzisiejszej (18 grudnia) akcji było pokazanie sprzeciwu wobec projektu nowelizacji przepisów dotyczących ustroju sądów, który posłowie Prawa i Sprawiedliwości złożyli w Sejmie RP. Chodzi o pomysł związany z "dyscyplinowaniem" sędziów.

Do protestu dołączyli się również mieszkańcy naszego powiatu, którzy wieczorem przyszli przed sąd, aby zapalić świece. Jak mówili, protestując chcą pokazać kolbuszowskim sędziom, że są z nimi i ich wspierają. 

Mieszkańców nie było dużo - 10 osób. Jak nam powiedzieli, zdają sobie oni sprawę z tego, że ludzie w Kolbuszowej boją się wyjść na ulicę, i okazać swoje niezadowolenie z tego, co robią rządzący. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE