Reklama

Projekt organizowany w gminie Dzikowiec miał za zadanie integrować młodzież i stworzyć dla niej przyjazne miejsca

Opublikowano:
Autor:

Projekt organizowany w gminie Dzikowiec miał za zadanie integrować młodzież i stworzyć dla niej przyjazne miejsca - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W ramach realizacji projektu "Przeciw wykluczeniu społecznemu - program profesjonalnego wsparcia i pomocy rodzinom z terenu gminy Dzikowiec" powstały dwie placówki wsparcia dziennego. Świetlica "Świteź" w Mechowcu oraz świetlica "Świetlik" w Spiach, do których uczęszczało w sumie 28 dzieci. 

- Naszym zamysłem było stworzenie miejsc przyjaznych - mówi Bogumiła Kosiorowska, dyrektor Samorządowego Centrum Kultury w Dzikowcu. - Takich, do których uczestnicy, zwłaszcza ci młodsi, bo do nich skierowano najwięcej działań, przychodzą nie z przymusu, lecz z poczucia wewnętrznej potrzeby. W moim odczuciu udało nam się zbudować zespół, który dzielił się swym profesjonalizmem - dodaje przedstawicielka SCK. 

Wsparcie otrzymało również 15 osób dorosłych.

 

Kursy i spotkania 

Celem projektu było zwiększenie dostępności kompleksowych usług wsparcia rodziny dla członków 20 rodzin z terenu gminy Dzikowiec, przez utworzenie dwóch PWD. Świetlice są czynne przez pięć dni w tygodniu po 8 godzin. Odbywają się w nich zajęcia opiekuńczo - wychowawcze czy koła zainteresowań, m.in. kulinarne.

Dorośli uczestnicy także mogli znaleźć coś dla siebie. Korzystali m.in. z treningów specjalistycznych, pielęgnacyjnych czy wizażu. Projekt obejmował również spotkania grupowe ze specjalistami takimi jak lekarz, dietetyk, funkcjonariusz policji. 

Fot. przesłała Świetlica "Świteź" w Mechowcu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE