Reklama

Proboszcz w Porębach Dymarskich pomaga kobietom z dziećmi, które uciekły z Ukrainy. Powstała grupa na Facebooku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Korso Kolbuszowskie

Proboszcz w Porębach Dymarskich pomaga kobietom z dziećmi, które uciekły z Ukrainy. Powstała grupa na Facebooku  - Zdjęcie główne

W Porębach Dymarskich na plebanii powstał Ośrodek Pomocy dla Uchodźców z Ukrainy. | foto Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Od początku marca parafia w Porębach Dymarskich przyjmuje uchodźców z Ukrainy. Są to głównie matki z dziećmi.

Do ośrodka w Porębach Dymarskich trafiło kilkadziesiąt kobiet z dziećmi. Pochodzą oni m.in. z Charkowa, Krzywego Rogu, Iwano-Frankowska, Lwowa i innych miast Ukrainy. Wiele osób bezinteresownie pomaga, poprzez dostarczanie produktów żywnościowych i innych. 

- Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które z ochotnym sercem podzielili się z potrzebującymi żywnością, ubraniami, zabawkami i mnóstwem innych rzeczy

- czytamy na grupie. 

W ostatnim czasie udało się, chociażby znaleźć wózek dla dziecka. Na grupie pojawiła się także informacja o poszukiwaniu nowych właścicieli dla czterech psów, które trafiły z Charkowa. 

Od kilku dni w ośrodku przebywa również 9-letnia Władysława. Dziecko ma porażenie mózgowe i potrzebuje wózka do przemieszczania się. 

Wszystkie informacje można znaleźć na grupie na Facebooku "Ośrodek w Porębach Dymarskich"

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy