Reklama

Problemów z wodą ciąg dalszy

Opublikowano:
Autor:

Problemów z wodą ciąg dalszy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Od czwartku (19 października) w szkole w Komorowie obowiązuje zakaz używania wody do picia i do mycia jamy ustnej. Powód? W pobranych próbkach cieczy stwierdzono obecność bakterii. Jak z problemem radzą sobie uczniowie i nauczyciele?

Przypomnijmy, że gmina Majdan Królewski ma od jakiegoś czasu problem z jakością wody ze swojej sieci wodociągowej. 25 września Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kolbuszowej stwierdził, że woda z sieci wodociągu Huta Komorowska jest niezdatna do picia na terenie całej gminy. Zobowiązał też Gminny Zakład Wodociągów Kanalizacji i Oczyszczania w Majdanie Królewskim do podjęcia działań naprawczych polegających na wyeliminowaniu mikrobiologicznego zanieczyszczenia wody. Po czterech dniach (w czwartek, 28 września) stwierdzono, że wodę mogą spożywać mieszkańcy wszystkich sołectw gminy z wyjątkiem Komorowa. Zdatność wody do spożywania stwierdzono na terenie Komorowa 6 października. Wygląda jednak na to, że problem nadal istnieje. Dlaczego? W środę, 18 października, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kolbuszowej wydał decyzję zakazującą używania wody z instalacji wewnętrznej szkoły podstawowej w Komorowie. Wody nie można pić i używać do mycia jamy ustnej.

Więcej w 43 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE