Reklama

Prezes jednostki OSP mówi otwarcie: - Nie ma dla niego już miejsca w straży

Opublikowano: śr, 6 maj 2020 20:26
Autor:

Prezes jednostki OSP mówi otwarcie: - Nie ma dla niego już miejsca w straży - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI To się w głowie nie mieści! Strażak z jednostki OSP najpierw podpalał, a później jechał gasić ogień. W końcu wpadł w ręce policji.

- Kiedy o tym się dowiedziałem, to nie mogłem w to po prostu uwierzyć - przyznaje w rozmowie z nami Andrzej Hałka, prezes OSP Huta Komorowska. To właśnie członek tej jednostki przyznał się do pięciu z sześciu przypadków podpaleń nieużytków. 

- 30-letni mieszkaniec gminy Majdan Królewski nie potrafił wyjaśnić powodów swojego zachowania - mówi Jolanta Skubisz-Tęcza, rzecznik kolbuszowskiej policji. 

Grzywna  

Sprawcę podpaleń nieużytków rolnych i traw, do których dochodziło od połowy kwietnia, na terenie gminy Majdan Królewski, ustalali policjanci z Posterunku Policji w Majdanie Królewskim. 

- Do pożarów doszło w miejscowościach Huta Komorowska, Komorów, Rusinów, Krzątka i Majdan Królewski. Na szczęście nie odnotowano większych strat.

Do wyjaśnienia okoliczności podpaleń zaangażowali byli także policjanci z wydziału kryminalnego kolbuszowskiej jednostki. - Z ustaleń policjantów wynika, że 30-latek brał udział w gaszeniu kilku zainicjowanych pożarów. Za każdy przypadek zaprószenia ognia został ukarany grzywną w maksymalnej wysokości 500 zł - mówi oficer prasowy kolbuszowskiej policji. 

Jak dodaje Jolanta Skubisz-Tęcza, sprawa kończy się na grzywnie. Nie będzie się nią zajmowała prokuratura ani sąd. 

Jak nieoficjalnie udało nam się ustalić, w ustaleniu sprawcy miał pomóc monitoring zamontowany na jednym z budynków, w którego okolicy doszło do pożaru traw. 

Jestem w szoku

O działaniach druha z OSP w Hucie Komorowskiej powiadomiony został Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej. - Jestem po prostu w szoku - przyznaje Ryszard Skowron, prezes zarządu. Jak mówi przedstawiciel strażaków (...)

Całość w aktualnym numerze Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +0 / -1

    bolek

    Czas uruchomic telewizje bo policja jaja sobie robi i jeszcze korzystanie z narzedzi kupionych dla strazy ze srodków gminych

  • 2 lata temu | ocena +7 / -0

    JK

    Jak to się ma do podpaleń w innym województwie przez innego człowieka? Coś mi tu nie gra: ....Przed kilkoma dniami funkcjonariusze policji z Jedlińska zatrzymali w Jankowicach 38-letniego mężczyznę podejrzanego o wypalanie traw. Mężczyzna zniszczył poszycie roślinności łąkowej czym spowodował straty w wysokości kilku tysięcy złotych. 38-latek zosta... Rozwiń