Reklama

Reklama

Prestiżowa nagroda dla Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej

Opublikowano: czw, 31 maj 2018 07:00
Autor:

Prestiżowa nagroda dla Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI 21 maja w Muzeum Narodowym w Warszawie odbyła się uroczysta gala Konkursu na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2017. Wyróżnienie w kategorii projekty naukowo-badawcze za projekt "Dziedzictwo kulinarne mieszkańców dawnej Puszczy Sandomierskiej" otrzymało Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej.

Reklama

Wyróżniony projekt był realizowany w 2016 i 2017 r.

- Obejmował przeprowadzenie badań terenowych w środkowej części dawnej Puszczy Sandomierskiej, opracowanie i archiwizację zebranych materiałów, stworzenie strony internetowej (www.dziedzictwokulinarne.muzeumkolbuszowa.pl), na której udostępniona została część pozyskanych źródeł w formie cyfrowej oraz wydanie interdyscyplinarnej publikacji naukowej poświęconej dziedzictwu kulinarnemu dawnej Puszczy Sandomierskiej - wyjaśniają pracownicy kolbuszowskiego MKL.

Koordynatorkami projektu były: dr Izabela Wodzińska oraz Urszula Rzeszut - Baran.

Do przeprowadzenia badań i powstania publikacji przyczyniło się bardzo wiele osób – etnografów, etnologów, językoznawców, historyków, antropologów kultury, a także autorów artykułów, recenzentów, członków rady naukowej, redaktorów i pracowników muzeum.

O projekt graficzny książki pt. "Puszcza Sandomierska od kuchni. Między tradycją a współczesnością", będącej podsumowaniem badań, zadbała Izabella Kędzierska, która stworzyła szatę graficzną książki.

Projekt został zrealizowany dzięki dofinansowaniu przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

    Franek

    Gdzie jest Jurek? Cholera, chyba się znowu schlał. ***.